Cudan zvuk zupcastog remena

Cudan zvuk zupcastog remena

Ovako, imam mali problem pa bi molio clanove za neki savjet ;) Naime, moj audi ima 2 zupcasta kaisa... veliki (pogonski) zupcasti remen i mali zup. remen koji posebno pokrece Bosch pumpu... eh iz tog malog zupcastog kaisa dolazi cudan zvuk, kao da struze o lim ali kad skinem zastitni lim zvuk ne prestaje... to je ono blago cesanje, cuje se pomalo i pravo mi ide na zivce... kad ga polijem sa malo vode zvuk nestane.. da li je za zamjenu ili je nesto drugo u pitanju... mali servis sam odradio kao i zamjenu velikog zupcastog a eto mali nisam zamijenuo..

evo slika da vidite o kojem remenu govorim, sliku sam preuzeo sa interneta:

 
Harli_team je napisao(la):
Da nema neki ležaj, pa da je dotrajao na tim ramenicama?

Nema druze, ova remenica na bregastoj je konusna, nema lezaja ni kajli... a remenica na bosch pumpi je kao i kod svake pumpe... nije mi jasno kad ga polijem sa malo vode zvuk skroz nestane... da nije do remena, ako je dotrajao da ga zamijenim jer mi je malo veca zajebancija ovaj mali remen zamijenuti nego veliki pa zato ga nisam sad zamijenuo...
 
Član
Vjerovatno je dotrajao pa proizvodi zvuk kao da žvače ili slično,vrijeme da ide u penziju :)
Zvuk može biti sličan i kada je remen prezategnut ali kod tebe vidim nije slučaj jer se nije čuo prije a nije ga niko dirao...
Zbog njega neće nastupiti šteta ako pukne,samo se ugasi i nema dalje dok ne staviš novi,naravno mora se uzubit...
Voda ga kao "podmaže" pa se ušuti na kratko dok je mokar...
 
DaMs-82 je napisao(la):
Vjerovatno je dotrajao pa proizvodi zvuk kao da žvače ili slično,vrijeme da ide u penziju :)
Zvuk može biti sličan i kada je remen prezategnut ali kod tebe vidim nije slučaj jer se nije čuo prije a nije ga niko dirao...
Zbog njega neće nastupiti šteta ako pukne,samo se ugasi i nema dalje dok ne staviš novi,naravno mora se uzubit...
Voda ga kao "podmaže" pa se ušuti na kratko dok je mokar...





kad sam mijenjao veliki zupcasti i kad sam okrecao radilicu radi provjere ispravnosti, cuo sam mali remen, kao sto kazes "zvace" dok rucno okrecem radilicu, kontam to tako treba... to je sad nekad pocelo se cuti... ma je*at ga, zamijenut ga i to je to... znam da nemoze prouzrokovati nikakvu stetu ali bolje je kad je novo :icon_biggrin:
 
Član
Ništa loše ne mislim,ali ti svako malo s tim Audiem neka tema,nešto mu.Ne znam ko ti auto održava,koji majstor,ali otiđi kod nekog provjerenog da ti komplet to sve pregleda,pa da si miran. ;)
 
Top