Cime povratiti sjaj izblijedjelim plastikama?

Cime povratiti sjaj izblijedjelim plastikama?

Član
Govorim prvenstveno o plastikama tipa one od filtera zraka, kojekakve ukrasne plastike oko motora sto su izblijedile itd, a nisu farbane, ima li nacina da im se vrati sjaj? Znam za kedere i sl. ,da se preporuca glicerinska mast, moze li pomoci i ovdje?
 
Član
skroz lagano presmirglaj nekim brusnim papirom i prebrisi acetonom probaj na jednom dijelu plastike koji ti je nebitan pa ces vidjeti
 
Član
to cu probati svakako, nekim blazim papirom ,1000-2000? anybody else? nesto postojano me interesuje, da ne moram nakon svakog pranja itd. ponavljati postupak....
 
Član
a vidi aceton u pravilu otapa plastiku i kad osmirglas plastiku ( pozeljno neki suhi 400 npr ) da ono nacmes taj povrsinski sloj i onda acetonom da on istopi to sta je osmirglano i ostane ti sloj fine svjeze plastike. tako sam radio lajsne na e30 koje su od nekog materijala ni guma ni plastika pa se nemoze farbati.
A mozes i plastic restorer kupiti od 3m dodje dvadesetak maraka
 
Član
super, probam onda prvo ovo tvoje, ako ne pomogne onda cu se igrati s tim kojekakvim sredstvima ;)
 
Član
takodje ima i industrijskim fenom ona metoda, nesto slicno ovom s acetonom, zagrijava se pa se tako vraca sjaj
bili nekad klipovi tu na forumu
probam nac :cool:
 
Početnik
obicna krema za ruke ali sto masnija,ja sam time vratio sjaj lajsnama po vratima i karambolkama,evo vec skoro 7-8 put šerem auto one i dalje crne ko noc,nit skupljaju prasinu niti ista,a i nakon eto 7-8 pranja jos uvijek nezadrzavaju vodu na sebi,,,ali ako hoces da ti je bas ono extra moras nanijet kreme na krpu rasporedit po dijelu i samo trljaj,ja sam jednu lajsnu trljo min 10 min i sve sto vise trljas sve ce bolje i duze da drzi ;)
 
Član
mozes s onim sto kad ljudi na praoni mazu gume ... ja sam tako radio isto lajsne drzi mi po 2 sedmice ..


ili jednostavno igraj se folijama :D
 
Član
ja sam svoje karambolke i obrve na dvici vratio i sjaj i crnilo sa tecnom kremom za cipele pa vidi i to :cool: ja prezadovoljna :icon_smile: jos drzi nakon bezbroj pranja
 
Član
kupi sprej namijenjen za plastike,kad sam ja svoje farbao kupio crni sprej bas za plastike,vec mjesec dana se cakle i voda se ne zadrzava na njima
 
Legend
nista sprej, grijanjem spadne sve.. a grijat ce se u motoru..

ovo sto ti je amar rekao, provjerena formula, krema za cipele u tubi sa onom spuzvom na vrhu, kupis samo neku kvalitetniju i udri :cool:
 
Član
Vidi valjal ti ovo

Roberlo - PRODUCTS FOR PLASTICS - BIPLAST

http://www.roberlo.com/cataleg/cataleg.php?cat=50&lang=2&ccat=48

Roberlo proizvoda je bilo na Ilidzi predjes most desno pored brajlovica i onda prije semafora lijevo imaju dvije radnje jedna do druge u podrumu
 
Top