Centralno zaključavanje

Centralno zaključavanje

Član
Evo ovako imam problem u zadnji mjesec-dva, kad zaključam auto ne zaključaju mi se suvozačka vrata i zadnja lijeva, a nekad se jednostavno ne otključaju :S

Inače žena sjedi naprijed i često povuče u isto vrijeme dok otključavam auto... (jel ona kriva)

Ako može neki savjet, a ni dobra šala nebi bila na odmet...
 
Član
Prvo provjeri instalaciju na spoju gdje idu kablovi sa vrata na sasiju, gdje moze biti da kablovi puknu i nacnu se i onda nekad radi a nekad ne.
Ne valja povlaciti bravu dok se auto otkljucava jer moze poremetiti mehanizam ili mehanizam jednostavno kad se optereti on stane i onda kasnije bi trebao opet raditi...
 
Član
Prvo provjeri instalaciju na spoju gdje idu kablovi sa vrata na sasiju, gdje moze biti da kablovi puknu i nacnu se i onda nekad radi a nekad ne.
Ne valja povlaciti bravu dok se auto otkljucava jer moze poremetiti mehanizam ili mehanizam jednostavno kad se optereti on stane i onda kasnije bi trebao opet raditi...

E svaka čast na savjetu, prvo znači idem provjerit kablove, ako nije to onda je mehanizam najvjerovatnije...
 
Član
kad je povucena steka ne mozee se otkljucati obicno, bar sam ja tako skontao na par auta...
 
Član
Šta ja znam, to je ono u isto vrijeme, eh sad ne znam jel se može otključat kad se drži već šteka,,,,
Mada je to prosta mehanika tako sam na dvojci uništio kad se povuklo i iznutra i izvana,,,
 
Član
Kod tebe može biti problem što su ti u P/D i Z/L vratima kineski mehanizmi brave a u P/L i Z/D vratima Bosch pa zato rade :D




Šala naravno , oslabi el. motorić u mehanizmu brave pa više nema snage da otključa/zaključa , čest problem kod Megane 1 i Clio 2 (isti su motorići)
Može pomoći da se skine mehanizam , malo razradi , podmaže i da mu se tako produži život , ako ne pomogne samo drugi motorić...
 
Top