calibra problem

calibra problem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
BHT Ovisnik
ovako,prijatelj ima problem,u pitanju je calibra 2.0 8v 91g
naime u 1. brzini kad ga poklopi do kraja vuče,2. i dalje nastavlja da vuce,al 3. - 4. - 5. obrtaji se pune ali auto ne vuce kako treba,znatno slabije ide,isto kao da je lamela pri kraju,al onda i u 1. i 2. ne bi vukla,ali kad 3. - 4. - 5. normalno ubrzava bez punog gasa normalno puni

nadam se da nisam zakomplicirao,pomoc ako moze;)
 
BHT Ovisnik
nema,benzin,inace je redovno odrzavana,drugi vlasnik,presla oko 150000 samo
 
Član
mozda su dizne zastopane nek proba usut ono sredstvo za ciscenje nije puno para oko 5km pa nek vidi nije mu na odmet i ako ne pomogne,il je se ona klapna u protokomjeru uzj*ala.prvo vidi dizne protokomjer je pipljiv posao stim da treba vidit i pritisak pumpe.....
 
BHT Ovisnik
ok,prenesem mu:cool:

evo zvao sam ga,pita gdje se to sipa,jel u ulje,rezervoar il gdje,kaze sad je opet probao auto,sa normalnim gasom lako popne na 190,al pri prestizanju kad stisne pun gas ne prima ga uopce agresivno kao prije,kao da proklizava,a ajnspric je pa bi trrebao dobro hvatati
 
U mene je lamela prsvo losa i nista ne prokliziva 1 i 2 brzina, 3 i 4 strasno klizu auto nemoze preko 140-150 mozda max
 
Član
to se sipa u rezerva injector cleanerr,a da lamela klize dizao bi obrtaje....
e sad jel on dize obrtaje u petoj do blokade a nema brzine il se motor gusi..
 
BHT Ovisnik
znaci on u prvoj stisne pun gas,auto snazno vuce do blokade,druga također,kasnije u ostalim brzinama obrtaji idu do blokade,al auto gubi snagu,dok ako ide normalnim gasom bez zakucavanja normalno dolazi do 190km/h,a pod punim gasom od 3-će brzine gubi snagu,kaze kao da prokliza,obrtaji idu,al ne i auto
 
Član
ma nadje se polovna za 10-20km a mozda je korpa ok....
ako nije duboki zamajac nije je tesko ni zamjenuti....
 
CoL3-99 je napisao(la):
ovako,prijatelj ima problem,u pitanju je calibra 2.0 8v 91g
naime u 1. brzini kad ga poklopi do kraja vuče,2. i dalje nastavlja da vuce,al 3. - 4. - 5. obrtaji se pune ali auto ne vuce kako treba,znatno slabije ide,isto kao da je lamela pri kraju,al onda i u 1. i 2. ne bi vukla,ali kad 3. - 4. - 5. normalno ubrzava bez punog gasa normalno puni

nadam se da nisam zakomplicirao,pomoc ako moze;)


Druze,to ti lamela problem
Ja sam imao prije nekoliko godina isti problem,u 4-oj i 5-oj proklizava a 1,2 i 3 nista
;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top