"brijanje" glave...opel

"brijanje" glave...opel

molio bi samo nekog ko je vec radio da odgovara na temu jer mene cisto tehnicka strana svega interesuje...dakle korsa je 1988 1.2 54KS...ZNAM da se nemoze puno izvuc iz tog motora i zbog toga nisam do sad ni pomisljo o ovome, medjutim mjenajm dihtung glave, pa kad vec skidam glavu i moram je ravnat radi toga, onda bi mogo i da je obrijem malo radi vece kompresije i u nadi za par konja vise...ne trazim savjet o tome kako bolje da ubacim veci motor, jer sam vec o tome razmisljo i pored finansijskog razloga (puno kosta da se cestito i sigurno uradi godisnje prelazim 40tak hiljada km), ne znam sta bi uradio sa ovim motorom koji na satu ima samo 130 000km...interesuje me brusenje glave ono o jednom trosku kad vec skidam glavu..dakle koliko bi se moglo zbrusit a da ostane opet u nekoj granici za motor i da ne moram dihtung ili sprzene ventile mjenjat kroz 10 000km...hvala
 
Član
nemoj dirat nista.. ako uradis glavu i bude dihtovala dobro, povecana kompresija ce "naci mjesta" da negdje "odusi" to cesto biva pokraj karika i onda ti eto belaja. posebno tak mala kubikaza, patis bzze komponente motora i svakako nece dugo potrajat... poravnaj glavu i vozi kao do sada, svakako 3ks sto bih dobio neces osjetiti ti a motor hoce.
 
Početnik
sta ce ti dupli dihtung..??da smanjis kompresiju,pa nece on turbo ubacivat,.
 
Top