Bosch pumpa od 1.9 TD na 1.6 D i dizne

Bosch pumpa od 1.9 TD na 1.6 D i dizne

Član
Poz,

Moja bospumpa od golfa 2 1.6 D 40 kw je losa drama, pa imam repariranu bosch pumpu od 1.9 TD 55 kW, cuo sam da se moze stavljati sa 1.9 TD na ovaj 1.6 da li je istina i kako, msm da li treba mjenjati remenicu ?

Isto tako imam glavu na kojoj su reparirane dizne od 1.9 TD, mogul se samo sa golfa izvrnuti one njegove i uvrnuti ove passatove ???


Koja je razlika u pritiscima ?
Pritisak 1.6 D Bospumpe i dizni 86 godiste
Pritisak 1.9 TD Bospumpe i dizni 1992 93 godina
 
Član
Smijesni ste jako...

Da li je izvodivo ili nije, znam da se gorivo moze regulisati na Bos pumpi
 
Član
Aha ma samo sam htio da pitam znam da je jedan komsija ubacivao od alfe pumpu 2.4 i golf je kido s obzirom da je imao i turbo neki mocan,

a ja uzeo odmjerio broj zuba na remenici i oblik bos pumpe identicno dođe, al eto sigurno vi više znate
 
Samo jedan podatak od golfa 1,6 dizela dizne su 130 bara,a kod 1,6 turbo dizela su 155 bara pa možda ti šta pomogne.Uglavnom svašta ljudi kombinuju ali šta dobiju.
 
Član
Aha ma samo sam htio da pitam znam da je jedan komsija ubacivao od alfe pumpu 2.4 i golf je kido s obzirom da je imao i turbo neki mocan,

a ja uzeo odmjerio broj zuba na remenici i oblik bos pumpe identicno dođe, al eto sigurno vi više znate

Ljudi vani izvuku iz 1.6td 100+ks, ali eto posto mi manje znamo od njih i posto je to ekonomski neisplativo mi ti predlazemo da ti to ne radis :D
 
Član
pokusat ce da se izvede ta pumpa, svejedno mi nek crkne ionako imam jos 2 auta, auostalom golfov motor nije skup sa zamjenom
 
Top