bosch pumpa audi 80

bosch pumpa audi 80

Postovani vozim vec duze vreme audi 80 b3 1,6td+i .auto je za mene sasvim ok sa svojih 80ak ks jede asfalt
e sad sve je bilo u redu dok nisam bio prinudjen da sipam evro dizel.kako sam poceo da vozim na evro dizel primetio sam da kapljucka gorivo na bosch pumpi.u pocetku je bilo zanemarljivo,kako su dani odmicali auto koristio to je pocelo da curi. pumpa je konstantno vlazna oseca se dizel i dosta kaplje.e sad ja ne bih da nosim bosch pumpu na remont niti bih je zamenio drugom istom koja bi mi curela nakon nekog vremena.,interesuje me da li bih mogao da stavim bosch pumpu od golfa 4 ili audija 80 b4.,ako imate iskustva-znanja voleo bih da mipomognete,preporucite
unapred hvala
 
Član
pa zasto jednostavno svoju ne repariras zamjenice ti sve dihtunge za 100-150 KM i nece ti vise curiti a moze izdrzati dosta jos mozes sipati ATF ulje od serva litar na pun rezervoar da bi bolje podmazivalo pumpu da ne bi ponovo procurila tako je meni rekao boschista a i citao sam o tome da preporuicuju to..a ne vjerujem da mozes staviti bosch pumpu od cetvorke il tog audija jer su mozda kod njih veci pritisci ne znam bas o tome al mislim da ne moze..
 
uradi tu pumpu, to kosta 80-100KM max i miran si...
kod tebe je mehanicka pumpa i tebi ne moze od golfa 4 jer je elektronska, moze se prepravit od 1.9TD motora ali i to je trosak
 
citao sam po forumu da bosch pumpa nema dobro podmazivanje sa evro dizelom sto se starijih automobila tice.,i da moze doci do jos goreg ostecenja(havarije) iz tog razloga pitam da li bih mogao ubaciti neku drugu.,da ne bih menjao ceo motor
 
Ako ti je pumpa mehanicki dobra, odneses bosisti da je samo predihtuje, tj. izmjenja sve gumice i miran si dosta vremena ... svako drugo rjesenje je komplikacija i trosak za tebe ;)
 
Kao sto ti rekose dzaba ces bacati pare
ta pumpa je extra dobra (nema je skoro nigdje za kupiti..od 59 kw)
od 1.9 td moras prepravljat i opet ne bi dobio nista (nisu ni one nista drugacije)
o golfovoj (IV) zaboravi , ona radi preko kompjutera
zato remont (a to kod tebe- ako dobro pali..dobro vuce) onda je samo do gumica koje su popustile (i sama zamjena tih gumica kosta cca 60 KM)
i svejedno da uradis full remont 100-.150 KM ce te izac maximalno i imas potpuno repariranu pumpu koja moze ic jos dugo :D

P.S. obavezno zamjeni crijeva vode koja idu sa VODENE pumpe ka motoru (iz vodene pumpe izlaze 3 crijeva) promijeni sva 3 jer ih je nafta vjerovatno nagrizla..ubrzo ce puknuti neko (pa da te ne iznenadi i prokuha te napravi goru stetu.. ;) )
 
Top