Bora - slabija vuca...

Bora - slabija vuca...

Zdravo svima... imam neki problem pa ako se neko susreo sa necim slicnim neka pokusa pomoci... Vozim Boru 2001 godina, TDI 66kw, ALH kod i desava mi se to da ne ide kako je isla. Na autoputu 160km/h i stane a vozio sam je 190km/h, ne ubacuje u safe mode, jednostavno nece preko. Turbo se normalno cuje. Ubrzanje nekad povuce drugom ili trecom npr.super sa 1900 -2000 obrtaja ali kada hocu do 4500 obrtaja da spustim tada uspori na jedno 3300 obrtaja i sporije znatno pada prema 4500. Na njoj je zamijenjeno prije 5 mjeseci:
- kompletan set kvacila sa zamajcem (novo),
- kompletan veliki servis,
- ciscena turbina i usisna grana kompletna,na EGR-u zacepio vakum crijevo jer je u EGR-u membrana pukla i pustao zrak,
- mali servis sa svim filterima prije 5 dana,
- nov vakum ventil koji dodje na turbini stavljen,
- izvadio joj katalizator.
Auto ne trosi ulje, poslije 3000 predjenih kilometara ulje i dalje zuto, auto ne dimi uopste, u mjestu u 4500 obrtaja blago izbaci crnilo sto je odlicno za auto koje je preslo 200.000km. Vakum crijeva nisu suplja ni zacepljena. Protokomjer zraka od druga stavio (isti nam motori) nikakve razlike nema znaci nije ni on. Na CHEK-u samo jedna greska EGR (zato sto je membrana pukla i ja zacepio vakum crijevo), to nema veze jer to skoro svi urade.

Je li iko imao ista slicno!!!!!!!! Hvala vam unaprijed...
 
Član
Prijatelju, to sto si zatvorio crijevo podpritiska ne pije vode. Moras zatvoriti rupu u usisnoj grani. Ako ti je pukla membrana na AGR, normalno da nemas vuce na vecem opterećenju jer i tada vućes izduvne gasove u povrat. Začepi ulaz povrata izduvnih gasova necim sto drzi (reciom da lim od limenki nece moc izdrzat, nadji nesto bolje)

pozdrav
 
Top