Boja u spreju- Sarajevo?

Boja u spreju- Sarajevo?

Član
Mijesanje boje i sipanje u sprejeve, ko to radi u Sarajevu i gdje?
Trebao bih popraviti par tackica na vratima i haubi tako da mi se ne lakira komplet auto zbog toga, pa sam mislio time samo malo zamazati neko vrijeme.

kakva su inace iskustva s tim i kako ide priprema za to, jel treba spric kit i neke druge pizdarije?
 

187

Član
imas radnju kada ides tranzitom prema bosmalu (prema aneksu), prodjes bosmal 200 metara s lijeve strane (kod trol. stanice) isto rade boje po kodu u spreju cijena isto tako 12-13 kmcica ;)
 
Član
eh, zeljin stadion mi najbolje odgovara.. tu sam ionako stalno, hvala momci ;)
dragone, kako se zove ta radnja u stadionu?


zna li ko oko ove pripreme i pripremnog materijala?
 
Član
samo druze mislim da ti nece valjati tako da tackice farbas... ako su sitne tackice bolje uzeti kist i sa njim popuniti
 
Član
Ne zna to svako napravit u spreju. ;)
Trebas naci provjerenog covjeka koji radi u bojama i lakovima govorim ovo iz iskustva.
Kad ti u gepeku procita kod boje onda ti donese 20 papira boja i trazi koja je.
Moze ti ta bijela vuci na svakakvu boju ako se ne potrefi dobro
I bolje bi ti bilo da popunjas cackalicom a ne kistom jer je kist debel
 
Član
ma obicna bijela sa trice, takva kao i kod tebe Frenki...

a dobro, nije bas da su tako sitne tackice, ima 3-4mm precnika, u garazi imao neku stalazu i rijetko kad sam otvorio vrata da nisam kucnuo :D
 
Član
Moj savjet nemoj sprej, imam iskustva sa kupovnim i pravljenim sprejevima, ispuca lak od sunca kad je iz spreja jer su u spreju 1.5deci boje i 3.5deci razredjivaca, i s kojim sam god radio vecu povrsinu ti je lak ispucao iz spreja. Bolje kupi boje i onda probaj kistom pa vodenim pa ispolirati bar nece pucati jer ces dobiti lak a ne lak pun razredjivaca. Ja ni sa jednim sprejem nisam bio zadovoljan ko ga je god radio i svi su nakon odredjenog vremena ispucali, nema bez cistog laka i originalnog razredjivaca i onda sprica ili kist, meni je bolje ispadalo kistom nego sprejem, nanesem malo deblje iz 2-3 puta i onda vodenim 1500 pa 2000 i polir pasta i ni ne vidi se :cool:
 
Član
Vidit ces kad ti procita kod i kad ti donese sve boje pa vidi koja je obicna. Sve su u nijansu meni su u Heliosu pravili po kodu i vuce na nesto kao ljubicasto. Pravio u Centru 2 ne znam sad kako se zove prodavnica i napravi je covjek org ne zna se da sam farbao retrovizore. A prije nego sto sam prednju masku farbao popunjavao sam sa kistom i cackalicom i sa cackalicom je sto puta bolje. Samo je lagano umoci u boju i tockaj. Samo ti je bitno da ofarbas lim nemoras je skroz popunjavat da ti se nebi slilo niz neostecenu boju
EDIT ja govorim o rupicama od kamencica, a ne za neko vece ostecenje tad bi mozda bolje bilo kistom
 
Član
Da ozivim temu, hocu da ofarbam lajsne u boju auta, kod koga otici da mi napravi boju Sarajevo/ilidza.. Neki dan mi je jedan pravio sprej na osnovu koda i fulio je, znaci treba mi neko ko je iskusan i ko zna utrefiti boju :D ?
 
Top