BMW X1 : prve zvanične slike !!!

BMW X1 : prve zvanične slike !!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
bmw%20x1%20666.jpg

Čekanju i raznim teaser i špijunskim fotografijama je posle nekoliko meseci došao kraj, pošto su pred nama konačno i prve zvanične slike novog BMW-ovog SAV (Sports Activity Vehicle) modela X1.
bmw%20x1%20666666.jpg

Ipak, izgled ovog kompaktnog SAV-a i pre ovih oficijelnih slika nije bio nikakva tajna, pre svega imajući u vidu nedavne odlične špijunske slike praktično nemaskiranog prototipa X1, kao i prostu činjenice da je X1 je u formi koncept vozila predstavljen još na prošlogodišnjem Salonu u Parizu i da se serijski model od njega praktično i ne razlikuje (jedina očigledna razlika su malo promenjena zadnja svetla).
bmw%20x1%206666.jpg

Unutrašnjost (prednji panel) s druge strane velikim delom prati i linije većeg modela X3, a kao i kod nove serije 7, centralna konzola je blago okrenuta ka vozaču.
bmw%20x1%2061.jpg

Što se game motora tiče, X1 će pokretati paleta benzinskih i dizel motora, koju čine 2,0 litarski četvorocilindrični benzinac sa 143KS i 3.0L šestocilindraš sa 265 konja, kao i tri 2,0 litarska četvorocilindrična dizelaša sa 143KS, 177KS i 204KS. Ugrađivaće se šestostepeni manuelni menjač, kao i šestostepeni automatik sa polugama za menjanje brzina na volanu.
bmw%20x1%2066666.jpg

Kupac će moći da bira između xDrive modela sa pogonom na sva četiri točka ili sDrive verzija sa zadnjim pogonom, dok dimenzije izgledaju ovako: dužina 4454 mm, širina 1798 mm, visina 1545 mm, međuosovinsko rastojanje 2760 mm, trag točkova napred 1500 i 1529 mm pozadi.
bmw%20x1%2066.jpg

Prodaja X1-ice startuje nedugo posle premijere na ovogodišnjem Salonu automobila u Frankfurtu (17. – 27. septembar), dok će Amerikanci na njega morati da čekaju do početka 2011. godine. BMW je inače još ranije saopštio da će se X1 proizvoditi u fabrici u nemačkom Lajpcigu, gde se već proizvode modeli serije 1 i serije 3.

U Velikoj Britaniji očekuju da osnovni X1 košta oko 24.500 funti (28.620 evra).
 
Član
Uh ovaj 3.0l s 256KS je za mene definitivno:D
Meni je mocan skroz, inace svi zadnji BMW-ovi modeli koji su izasli mi se ne pravo svidjaju.
 
Član
meni vala i nije toliko los...cak mi je i fin...pogotovo unutrasnjost...zna li ko hoce biti ///M verzija ovog cuda?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top