BMW M3 GTS vs Porsche 911 GT3 RS

BMW M3 GTS vs Porsche 911 GT3 RS

Član
Fifth Gear ekipa napravila je usporedbu između BMW-a M3 GTS i Porschea 911 GT3 RS. Poznata ekipa, Tiff Needell i Vicki Butler Henderson krenuli su na stazu i dali nam kratki, ali zanimljiv test. Ustvari dva testa. Prvo testiranje driftanja, odnosno koji bolje drži u zavojima i daje više dima, dok je drugi bio klasični test brzine (tko će prije proći stazu).

BMW M3 GTS raspolaže sa 331 kW/450 KS. Prijenos i ovjes je konfiguriran i optimiziran za trkaće staze, tako da BMW M3 GTS ubrzava do 100 km/h za samo 4,4 sekunde. Porsche 911 GT3 RS je pravi trkaći automobil odobrena za cestu. Konfiguriran je za zahtjevne natjecateljske svrhe s posebnim ovjesom, komponentama koje štede na težini i velikim karbonskim spojlerom. Ispod haube je i novi i snažniji 3,8-litreni motor koji je zamijenio prošlogodišnji 3,6 litreni, a proizvodi 450 KS. RS 100 km/h lovi za samo 4,0 sekunde.

I što su testovi pokazali? Ako želite uživati u driftanju, zavojima, mirisu guma, onda je BMW definitivno automobil za vas. Želite li brz trkaći automobil, onda ćete zasigurno odabrati Porsche. On je ipak brže prošao krug od BMW-a. No ako mene pitate ja više preferiram uzbuđenja u zavojima :) No pogledajmo što vole Vicki i Tiff.

<iframe width="560" height="349" src="http://www.youtube.com/embed/objp0o9wsOg" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
 
Steta, ne mogu vidjeti video, blokiran je za zemlju u kojoj sam trenutno, bas me interesuje koji je po njima najbolji.
 
Član
olensoner je napisao(la):
Steta, ne mogu vidjeti video, blokiran je za zemlju u kojoj sam trenutno, bas me interesuje koji je po njima najbolji.

pokusaj da se izlogujes iz profila YT ako si Logovan... i trebalo bi da moze da gledas :)
 
TROUBLE_MAKER je napisao(la):
Nije blokiran jer sam ga ja upravo sad gledao!:cool:
A po meni test i nije neki...nije ona dobar vozac kao on!;)

U ostalim testovima GT3 RS je brži od BMW-a GTS oko 3 sekunde po krugu na većini renomiranih staza, a na Nordschleife punih 15 sekundi 7.33 prema 7.48.
S obzirom da im je brzina jedina svrha što imamo dodati. :icon_smile:
 
Član
Porschefan je napisao(la):
Pitanje je koliko često se drifta vozeći cestom :D


Stoga GT3 ..... benchmark .......:icon_smile:

potpis ;)

i kako boki rece rs je kralj klase tako da bimmer neka se takmici tamo sa audijem i ostalom rajom , porsche je klasa za sebe :cool:
al tiff je legenda , ono radi sve ko sale, vike je dosta 'u grcu '
 
Samo jedan dodatak, ne brzina i stabilnost (jer GT3 je i brz i još više stabilan) nego brzina vs drit :D :icon_smile:
 
Član
Preskup je to auto za drifta i kladio bi se opet da C63 AMG bolje drifta :icon_biggrin: Dobar je M3 GTS, al niko ga nije previse nahvalio, bar kad je voznja po cesti upitanju. Cak su neki rekli da je izrazito opasan, posebno po kisi, u Evo magazinu sam citao da su se zivi isprepadali kad im je na autoputu po kisi na 190-ak km/h zabacio blago zadnji kraj. Auto je po karakteru gotovo kao Corvetta, samo je znacajno sporiji i skuplji, ni blizu tako dobar kao M3 CSL :D
 
Član
sto znaci M3 GTS je promasen model...nista novo nije donio osim sto je limitiran i ima neku kolekcionarsku vrijednost...:cool:
 
Član
Zasto je promasen, pa dovedi tu konkurenciju njegovu... C klasu i Audi A5 na stazu... pa onda ce se vidjet... njegov puni potencijal...:icon_smile:
 
Top