BMW M2 stiže 2015-te?

BMW M2 stiže 2015-te?

Član
bmwm2.jpg

By mahe007 at 2011-07-21

Pojedinosti o mogućem M2 modelu pojavile su se krajem svibnja, kada je BMW potvrdio da će se coupe i cabrio verzija serije 1 prodavati kao serija 2. Sada, zahvaljujući britanskom časopisu, AutoExpress, više detalja je dostupno glede ovog novog sportskog automobila.

Novi BMW M2 će biti izgrađen na F21 platformi koja će se koristiti za sljedeću seriju 2. To će biti entry-level sportski automobil sa motorom smještenim sprijeda, a u kombinaciji sa potpuno novim DCT polu-automatskim mjenjačem. Od sada, postoje dvije mogućnosti glede agregata. Prva opcija je 3,0-litreni šest-cilindarski turbo koji bi mogao raspolagati sa oko 350 KS ili inovativni tri-turbo motor koji će se koristiti prvi put na predstojećem BMW X3 M modelu. Jedan od najinovativnijih značajka nadolazećeg modela M2 bit će intenzivna uporaba plastike ojačane karbonskim vlaknima koja se prvi puta koristila u modelu BMW M3 CRT, a karakterizirat će i nadolazeći BMW I8.



U intervjuu za britanski časopis, novi izvršni direktor M odjela, dr. Friedrich Nitschke je izjavio: "U 1M Coupeu imamo startni automobil za M odjel, a mi nastavljamo i dalje razvijati ovaj projekt. Takvi modeli moraju biti sportski, a nudit izuzetno nisku potrošnju goriva. To je nešto što bismo mogli ostvariti s M2. Mislim da 1M Coupe dokazuje da postoji prostor za M2."



Iako BMW osjeća da postoji prostor za M2 model, ne očekujem ga prije prije kraja 2015-te. Konkurencija? Pa tu bi se trebali naći modeli kao što su Porsche Cayman i Audi TT RS.

bmwm21.jpg

By mahe007 at 2011-07-21
 
Član
Imam osjecaj da ce u buducnosti ljudi masovno pljackati muzeje u potrazi za lijepim autom ako je ovo buducnost :lol:
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
Imam osjecaj da ce u buducnosti ljudi masovno pljackati muzeje u potrazi za lijepim autom ako je ovo buducnost :lol:
Haaa:lol::lol::lol: Ma nije bit ce da je netko dao djetetu da crta,slusaj sina tata:lol: Ja ti bas nisam ljubitelj bmw-a od kraja devedesetih al cut nemoj nikom rec! pss:lol::lol::lol:
 
Član


Sarajlic je napisao(la):
Meni se svidja.Ili imam cudan ukus ili jednostavno volim prkosit vecini nezz ali mi se djasvi :D:D:D
Mora da si ko mali volio gledati terminatora jer ocito onom ko je ovo naskrabo je bio inspiriran time pogotovo prednji kraj uocit ce "laici":lol::lol::lol: Mogu jedino pian da zabrijem da je ovo m1 u najboljim danima al u toj magli da razaznam krov:lol::lol: Jedino dobro na tome skrabajzeru su felge!
 
Član
Sarajlic je napisao(la):
Meni se svidja.Ili imam cudan ukus ili jednostavno volim prkosit vecini nezz ali mi se djasvi :D:D:D
Postujem misljenje ;) kad bi svima bilo ljepo isto svi bi auti bili isti.



MR2GTI je napisao(la):
Mogu jedino pian da zabrijem da je ovo m1 u najboljim danima al u toj magli da razaznam krov:lol::lol:
Ne vrijedjaj M1,trebas biti dobro pijan i to ne na nekim sokicima tipa piva nego bar na Lozi domacoj :icon_biggrin:
 
Član
E da mi je sad te kakve loze pa mogo bi zabrijati da mi je M1 u sobi :lol: Ma ko vrjedja ma to je remek djelo Dizajnera za razliku od tog debila koji sad kao tamo skraba i vjezba matematiku :lol:
 
Član
:lol::lol::lol::lol::lol: Seri seri moj golube beli...ne zaborav podmetnut papir beli e moj golube beli:lol::lol::lol::lol:
 
Top