BMW ipak planira sportski kupe M1

BMW ipak planira sportski kupe M1

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

MTR

Član
Prvo je bilo da ga neće biti, pa sada opet hoće, no što je tu je - BMW planira tijekom 2011. godine u prodaju lansirati visoko-performansni model M1 koji će biti zasnovan na proizvodnom modelu serije 1 Coupe.

Prije otprilike godinu dana, direktor BMW-ovog odjela M Division, Kay Segler, rekao je da model M1 neće biti u ponudi i da visoko-performansni M1 više nije u planovima niti odjela niti proizvođača. Međutim, prema posljednjim informacijama, ulazni M model vraćen je u planove BMW-a i bit će zasnovan na modelu serije 1 Coupe. Ispod haube će biti šesterocilindrični twin-turbo benzinac, snage oko 350 KS, uparen sa sedmerobrzinskim M-DCT mjenjačem s dvostrukim kvačilom i stražnjim LSD diferencijalom. BMW M1 izgledat će kao koncept serije 1 tii iz 2007. godine i bit će u odnosu na proizvodnu seriju 1 Coupe laganiji za 70 kg.

Od ostalih modifikacija, M1 proći će uobičajeni tretman M odjela, što će najvjerojatnije uključiti dorađeniji sportski ovjes, veće i snažnije kočnice, jedinstvene naplatke, aerodinamičke dodatke na karoseriji i unutrašnjost preuređenu u sportskom štihu. Prema riječima direktora Kaya Seglera, BMW se s novim ulaznim M modelom namjerava financijski približiti mlađim kupcima kojima je model M3 nepristupačan, te će cijenom M1 biti jeftiniji za oko 5.000 do 8.000 eura. Očekuje se da će M1 u prodaju stići tijekom 2011. godine.



 
Ovo će biti pravo fin autić ako su se odlučili konačno :icon_smile: E82 mi je jako lijep autić još kad se zamisli u standardnom izgledu jednog M-a i njegovom snagom...perfektno ;)
 
Član
jeftiniji 5-8k € ??? to je kao razlika neka?? M3 je kolko oko 80k€ , ak već imam 75 onda bi se protego i za još 5...
135i nije daleko od te snage.. a kolko jeftiniji od M3, malo više od 5k€ ..
 
Član
corrado je napisao(la):
jeftiniji 5-8k € ??? to je kao razlika neka?? M3 je kolko oko 80k€ , ak već imam 75 onda bi se protego i za još 5...
135i nije daleko od te snage.. a kolko jeftiniji od M3, malo više od 5k€ ..

vidi,dugo se vagalo hoce li ovaj model ikako ici u proizvodnju...i sad ti ispade pametniji od bmw-ovih finansijskih strucnjaka?15-16k km nisu male pare ni onome ko vozi M3..mnogi tako misle,ali vjeruj mi nisu to male pare...ne kupuju samo seici M3...
 
Član
auto je zvjerka jedino mi krivo zbog M1 oznake jer se BMW definitnvo odrice mid engine klase i ne moze ovo nosit isto ime kao i legenda automobilizma :icon_sad:
 
Član
ne vjeruje u ovu pricu gledao sam na tv ovo auto i znam da nema veze s m verzijom. postojala je prije u 2002 verzijie neka posebna serija e to je to
 

MTR

Član
audi_s2 je napisao(la):
ne vjeruje u ovu pricu gledao sam na tv ovo auto i znam da nema veze s m verzijom. postojala je prije u 2002 verzijie neka posebna serija e to je to

ova slika je vezana uz tekst ali nema veze sa buducim modelom ( Tii verzija )
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top