bmw e39 520i "problem"

bmw e39 520i "problem"

Član
pozzz raja...
danas udjem u svog novog ljubimca, upalim ga i osjetim da nije nesto uredu...
naime imam osjecaj da se auto "ljulja", ne znam kako bih drugacije objasnio...
majstori sada ne rade, pa me zanima u cemu bi mogao biti problem, do sutra...
zabrinuo me pravo...
ne pali se ni jedna lampica sto se tice motora...
 
Član
Tako radi i kod mog buraza bmw 320i, nisko radi, obrtaji su niski oko 6-700 rpm i kad sjedis u autu onda se ljulja lijevo-desno pomalo i cim malo dodas gas na oko 900-1000 rpm, onda se smiri mislim prestane se ljuljuskati... Ako je tako nije to nista jer je motor i mjenjac tako postavljeni zato sto je zadnja vuca pa se motor krece lijevo kad dodas gas, pa kad pustis vrati se i odatle dobijes to ljuljuskanje na leru kad su niski obrtaji...
 
Član
Kako misliš "ljulja"?

Inače, kolegin E36 bio neupravljiv preko 100 km/h, kasnije i preko 60 km/h. Jednostavno, non stop si morao volanom lijevo desno da bi išao pravo. Prekontrolisao čitav trap kod 2 majstora i ništa. Ode kod trećeg i skontaju da je letva u pitanju, zamjeni i sad je sve OK.
 
Član
mjenjač je automatik, jeste, radi na 600-700 obrtaja...
auto ne ljulja u vožnji nego kad stoji...
to mi se tek danas prvi put desilo, a motor ima neujednačen rad..
 
Član
Nizak rad na leru, pregledaj svijecice i kablove i podigni ler na 900 rpm i nece ti to vise raditi...
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Kako misliš "ljulja"?

Inače, kolegin E36 bio neupravljiv preko 100 km/h, kasnije i preko 60 km/h. Jednostavno, non stop si morao volanom lijevo desno da bi išao pravo. Prekontrolisao čitav trap kod 2 majstora i ništa. Ode kod trećeg i skontaju da je letva u pitanju, zamjeni i sad je sve OK.

Ja imam slican problem na Audiu preko 100 km/h auto postaje nestabilan i stalno ga moram popravljati, radio prednji trap i opet isto, moglo bi i kod mene biti do letve
 
Član
danas upalim bendžu kad ne ljulja vise...
eh, sad pitanje..
da ja njemu ipak zamijenim svjećice, za svaki slučaj??
 
Član
Ne moras mijenjati, skini i vidi kakve su pa po potrebi zamijeni i pregledaj kablove, da vidis da nije koji probio pa razbaciva struju...
 
Član
cccc, opet počeo štucati, sad i u vožnji, ali jako sporoj vožnji, znači bez gasa, samo u D :)
takodje sam primjetio da mi nešto ispod haube šišti...
ne gine mi majstor sutra...
 
Član
nisu svjećice....
ne znam sta bi moglo biti...
jedan dan ok, drugi dan štuca...

a mjesto gdje šišti nikako ne možemo naći...
 
Član
Vidi na (ako ga imas) razvodniku paljenja imas vakum i crijevo sto ide sa tog vakuma na usisnu granu da nije puklo, taj vakum kad ne radi onda paljenje padne na nulu i auto je malo tromije i lose i nisko radi na leru. Moze ti biti i lose gorivo pa da se tako ponasa...
 
Top