BMW e34 525i

BMW e34 525i

Član
Pozdrav svima,
Evo da i ja predstavim svog ljubimca na 4 tocka;
BMW e34 525i 12V, 125 kw, 170 KS, 89.godina.Nema neke opreme, standard (2x el. podizaci stakala, el. retrovizori, el. siber, centralna, alu feluge 15")
Prije njega sam imao raznih auta, a auto prije ovoga BMW e34 520i 12v ( crko motor ) prodan.
Na autu ima dosta toga da se uradi.Vlasnik prije mene, nije bas davao mnogo paznje na odrzavanje i cuvanje auta, zapusteno.Vec sam poceo polako da ga sredjujem, mada ce mi trebati vise vremena zbog finansijske krize. Dakle, na autu, sto se limarije tice, treba uraditi svih 4 vrata, posto su malo kucnuta, prag desni je malo podbijen na sredini, vrata zadnja desna se nedaju otkljucati, ostalo je odlicno. Sto se tice mehanike, motor je bio zapusten.Juce su mu promijenjene klackalice i prestelovani ventili (uzasno lupali).Zadnji i jedan prednji selen blokovi se trebaju zamijeniti i sajla rucne kocnice.Ostalo je odlicno.
Pored gore navedenog, sam mislio promijeniti alu feluge (staviti 16" ili 17"), mozda crnu unutrasnjost, alarm, daljinsko, spustiti ga malo napred, a malo podignuti zadnji kraj, CD obavezno kupiti posto sam dobio krs u njemu, staviti maglenke, promijeniti lajsne na vratima...ima tu jos toga ali se bez para nemoze nista pa malo po malo cu ga valjda srediti. I da, ima jedna stvar koju nemogu skontati vezano za moj BMW ali cu otvoriti temu o tome.Mozda neko od vas zna sta je u pitanju.
Ne znam hoce li slike uspjeti...:icon_confused:

472c63195f02de7eb35757666dca69dd.jpg

d75a1ad41ef7baccd4482d56d484e58d.jpg

efc0951d09d2c663c3b3b0291f4e4c71.jpg

b3197586a86f9ca606071ed3b042b654.jpg
 
Super Moderator
Samo polako sredit ces ti to
al brate cuj spustit naprijed a nazad dignuti
pa nije traktor.... spusti sve ravnomjerno i bit ce dobar ;)
 
Član
Hvala svima!

Ako neko ima nekih prijedloga i ideja sta bi bilo dobro uraditi ili dodati na autu, slobodno pisite.Svaka ideja i savjet su dobro dosli.;)
 
Početnik
Svaka čast na hrabrosti ! Kupiti zapuštenog BMW-a je za mene promašaj, jer imam iskustva. Prvo što moraš provjeriti je tehnička ispravnost, znači, gume, amortizeri, otkloniti sve luftove itd, pa tek onda, muziku, spuštanje, spojleri, itd. Bendžo ne oprašta loše gume i amortizere ! :123:
 
Član
To sam imao u vidu, da prvo sredim sve sto se tice tehnicke ispravnosti pa onda ostalo.Amortizeri su sigurno dobri (provjereno), a sto se guma tice one nisu nesto extra, njih moram kupiti. A posto sam imao vec ovakvo auto (zadnje 3 godine), nisam se puno dvoumio da ga kupim ponovo iako je potrebno ulaganja.Znam dosta toga o tim autima i dosta toga znam uraditi sam.Tako da ce malo po malo to auto vratiti svoj stari sjaj. Pozdrav :icon_biggrin:
 
Top