BMW E 46 - eventualne krađe, zaštita

BMW E 46 - eventualne krađe, zaštita

Član
Ko o čemu ja o BMW-u :icon_biggrin:

Potrebna mi je informacija vezane za BMW E46 , a tiče se krađe istih modela i njihove zaštite.

Naime, iz dva različita izvora (vlasnika navedenog modela) sam čuo da se E46 ne kradu i da nema potrebe na njih stavljati bilo kakvu zaštitu :icon_question:

Od drugog sam čuo kad je navodno stavljao zeder na svoju E46 da su mu se ljudi iz Zedera smijali jer je navodno kao nepotrebno bacao pare:icon_question:

Da li neko ima kakvu konkretnu informaciju?

Šta naši forumaši koji voze ovaj auto imaju kao zaštitu?
 
Član
ja imam el. zastitu... po meni na svako auto treba stavit bar neku zastitu... nisam mi niko dotakao auto a nisam ni cuo da se e46 ukrao al nikad se ne zna kad ce lopov doci po svoje ustvari tvoje :D
 
Član
Kradja auta je individualna stvar i zavisi od lopova do lopova tj za koju namjenu mu treba. Ako se radi organizovano dizu auta koja ce prodat i za kojim ima potraznja, ako je auto pomocno sredstvo izvrsenja neke kriminalne radnje dice ono koje im odgovara koje se manje istice u masi ima performanse za njihove lopovluke i sl. Obicno poslije toga slijedi paljenje auta ako ih zandari (u sto cisto sumnjam) u roku desetak dvadeset minuta ne nafatju...
Mom jaranu su digli Golfa dvicu koji je u poluraspadnutom stanju za sta im je trebao Boga pitaj al eto auta nema a citali smo svi na netu da su dizali i skupe limuzine jbg....Kako je cija nafaka, i nije preporucljivo pisat po internetu ko ima kakvu zastitu u autu i sl, te postove svako cita jbg lopovu se time samo olaksava posao....Ako hoces da ti ga ne dignu ostavljaj da ti je na oku i to je to il ga kasko osiguraj i miran si kad izlazis iz auta obavezno sve stvari nosi sa sobom licnu vozacku mobitel aparat bilo sta i nea frke...
 
Član
jbg drug sve se krade, neka auta se kradu po narudzbi tako da sve treba zastiti sto bolje mozes...a kasko sto se tice kradze auta je bezveze...
 
Član
U biti, nijedna zaštita ti neće osigurati auto od lopova. Najbitnije od svega ti je da im krađu otežaš, jer (negdje sam čitao) lopov, ako u prve dvije minute ne ukrade auto, 99% odustaje od krađe.
Kao što je netko napisao, kasko je najbolja opcija, a ako ti je to skupo, stavi mu alarm i zeder.
 
Član
Yellow je napisao(la):
U biti, nijedna zaštita ti neće osigurati auto od lopova. Najbitnije od svega ti je da im krađu otežaš, jer (negdje sam čitao) lopov, ako u prve dvije minute ne ukrade auto, 99% odustaje od krađe.
Kao što je netko napisao, kasko je najbolja opcija, a ako ti je to skupo, stavi mu alarm i zeder.

u biti to je to, odvratiti ih od kradje, mislim da zeder najbolje obavlja svoju funkciju sa alarmom. a ti si upravu, on ako ga je namjerio odnijeti odnijet ce ga kako tako, zato, kasko i ne mozes biti rahatniji... :icon_smile:
 
Član
Uradili smo nešto oko zaštite, valjda će biti dovoljno :icon_question:

Brat je gledao jednog BMW-a E46 i prodavač ga je ubijeđivao da ga neće niko :icon_question:

Doduše kad skontam da mu jedna lafeta kod Tomića košta 600 KM nije ni čudo što ga neće niko :lol:
 
Član
elmo je napisao(la):
Doduše kad skontam da mu jedna lafeta kod Tomića košta 600 KM nije ni čudo što ga neće niko :lol:


A druga strana medalje...samo je pitanje tržišta koje ima ili nema za novu lafetu, pa hoće polovnu, bez da upita da li je ili ne sa ukradenog auta...;)
 
Član
Ja imam na autu zeder i full kasko . .
ti ako imas para ugradi zeder ako ti je neka suha il bilo sta
na kraju krajeva bices siguran za auto da ga nece niko i miran si

a to kradel se ne krade to se nikad ne zna ni ocel ni necel na stranu auto
mlado staro slabo jako ovako onako . .. po meni ako imas pare ugradi . . .
 
Član
Ma ljudi, danas se krade sve i svasta, pa sto ne bi i to, na kraju krajeva, ne mora ga voziti, isjeci ce ga i razbucat po otpadima, i sam znas kako su dijelovi skupi, tako da to ne krade se pada u vodu, ugradi sve sto ti finansije dozvoljavaju, i bit ces miran koliko toliko, a mada na danasnjem vremenu nista nije garanancija za miran san, osim repetirane puske na prozoru...:S
 
Član
MIslim da je to jako glupo razmisljanje "nece ga niko", sto si ti dao toliki kes za njega, ako si ti mogao dat toliko kesa za njega postoji neko ko je spreman i da ga ukrade.
Ja sam na svog stavio Hudiny Lock i planiram neki alarm jos.
Meni su pokusali ukrast na parkingu E36 325i sreca ja se brzo vratio i pobjegli su. Sad E46 kad negdje ostavljam obavezno ostavim pod nadzorom iako ima zastitu
 
Top