BMW 525I Najcesci kvarovi

BMW 525I Najcesci kvarovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ako se pravilno odrzava motor je nepoderiv ovjes jako kvalitetan i udoban pripazi da uvjek imas vode u sistemu jedno pregrijavanje i glava je gotova
ulja nedopustaj da fali alergican je na to ko i svako auto
vecina modela je slabo odrzavana pa zna skripati malo ali to su seleni i kugle koji znaju otico zbog tezine auta na nasim cestama ali dijelovi su relativno jeftini tako da..
cesto se nadje modela da bacaju dim na auspuh to su gumice ventila u najcescem slucaju
i tako uglavnom ako kupis taj auto i dobrom stanju cuvaj ga i odrzavaj vratit ce ti ti udobnom voznjom
ali i nadaj se potrosnji cca 11-13 litara i to je to
i naravno sipaj ulje 10-40 ili 5-40 i miran nikakve modrice ina delte i ta sranja samo sintetika
 
Član
Hmm koji su najcesci kvarovi?

Ovako sta ja znam iz svog osobnog iskustva da se kod E34 inace desavaju problemi sa rashladnim sistemom. Dosta lose su odrzavana ta auta kod nas pa je cest slucaj da visko ne radi kako treba, da je termostat dao svoje davno, gumena crijeva ljepljena svim i svacim pa tako i sam killer pun nekih masa za zadihtati.

Isto dosta cesti simptomi nemirnog rada na leru, 90% sto ih otvori haubu vidim obljepljeno gumeno srijevo iza MAF senzora (40KM orginal u Tomicu) pa auto vuce fals zrak, lerlauf ventil zna biti zaprljan pa dok se motor ne ugrije zna stucati (ocisti se u nafti i vrati). Jos ostala crijeva znaju imati napuknuca pa motor uzima fals zrak. Vremenom i O-ring zna popustiti pa dok ljudi ne skuze do cega je muku muce za pronalaskom kvara itd itd.

Ventile trebas redovno stelovati, po meni svakih 20-30 000, redovno mijenjati ulje i NIKAKO ne potezati auto dok je hladan motor. 6 cyl glava je dosta duga i kao takva je osjetljiva na torturu.

Nekih specificnosti i nema bas M20 motor sve zavisi kako je vozen i kako odrzavan.

Sto se tice petica inace, imaju dosta kompleksan ovjes za svoje godine pa se tako ima tu i dijelova za promjeniti. gornje rame, donje rame, spona balans stange, krajnice, i lezajevi koji su mislim i u tvom slucaju sa glavcinama a to je samo jedna strana i eto vec dobre cifre :D

Zamajac zna otici vremenom jos pogotovo ako je twin mass pa prilikom saltanja u manjim brzinama cuka stalno i kopa zivce. Nov je 3000KM ali ima dosta jeftinijih rjesenja koja su trajna.

Motor kao motor je izdrzljiv i ako se pazi moze sto bi se reklo vjecno ...

BTW jel ta petica u Mostaru??
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top