Auto slabije vuce

Auto slabije vuce

Član
Imam problem sa autom, definitivno je da slavije vuce. To sam primetio po vremenima na 201 prvo sam pomislio da je do staze da bih zakljucio da ipak nije. Naime auto je prosle godine isao oko 8 sek. do 100, sa losim punjenjem alternatora svecicama i nekim bzv KN filterom. Nakon toga mu sredjujem alternator zamenjene svecice i kn i auto je isao 7.3s do 100. Sada jos olaksan bez enterijera ide negde oko 8.2. Nije imao kvarova niti bilo kakvih problema jednostavno je poceo slabije vuci da to nisam ni primetio... Od cega da krenem? P.S. Zadnje plocice su lose pa sam mislio da ga to koci ali to je definitivno zanemarljivo...
 
Član
koji mjesec u godini si vozio koje rezultate?
gume?? je li teze starta i vise proklizava?
 
Član
Nije do starta, potegao sam se sa hgt-om kog sam zimus ostavljao par duzina iz leteceg i bio je brzi. A auto je isao zimus bolje, a i pre toga u septembru bile su vrucine...Jednostavno auto slabije puni.
 
Član
ma to ti je znak da ponovo predješ na italijane :D

Spoji na dijagnostiku pa vidi u vožnji parametre na senzorima pritisak goriva itd ...
 
Član
Krenucu redom, svecice zupcenje gorivo punjenje ocisticu usisnu granu , ne pada mi vise nista na pamet...
 
Član
S vremenom mašina može samo da oslabi, nikako da se popravi. Puno je tu faktora koji ti određuju tu malu razliku...ako ne troši goriva, ulja i antifriza više nego što bi trebao samo gas...neće škoditi da bilo šta provjeriš, naravno.
 
Član
Setih se jedne stvari pa cu krenuti od toga. Menjao sam alternator i auto je posle promene je poceo da ide najbolje do tad, a skoro mi je pukao pk kais jer je neka remenica bila kriva pa sam zamenio i pk i remenicu, ali su delovi kaisa upali gde su mogli u remenicu alternatora izmedju ostalog i ona se teze okretala nego sto bi trebalo...skinucu alternator i krenuti od njega, mislim da to moze biti ta razlika. Na dijagnostici sam gledao pritisak u diznama sve je ok. Ne trosi ulje vodu niti vise goriva.
 
Top