Auto dugo stoji na zimi

Auto dugo stoji na zimi

Član
poz
crko mi akumulator, a nisam sad u mogucnosti kupit novi.nemam garaze tako da mi je auto izlozeno minusu. potrefilo se da ovih dana ne moram na poso pa mi auto nije toliko ni potrebno.
ocel mu sta bit?
na koliko ledi nafta? dizel je u pitanju?
nasuo sam antifriz, more do -25
 
Član
golf3td je napisao(la):
poz
crko mi akumulator, a nisam sad u mogucnosti kupit novi.nemam garaze tako da mi je auto izlozeno minusu. potrefilo se da ovih dana ne moram na poso pa mi auto nije toliko ni potrebno.
ocel mu sta bit?
na koliko ledi nafta? dizel je u pitanju?
nasuo sam antifriz, more do -25

Izvadi akumulator, ako imas cime, malo prekrij.
Ne bi mu trebalo biti nista ako je antifriz OK.
 
Ili lez'o 1 hladnu noc ili 100 hladnih noci isto je, osim ako ne bude jos vecih minusa pa eventualno da voda smrzne... mada znaju i kociona klijesta da zapeknu tj. smrznu, brave od vrata ili sta vec moze smrznuti ali motoru nema sta biti... samo kad ga budes "budio iz zimskog sna" to ce biti veliki "stres" za motor ali opet jedan hladan start nije toliko stetan koliko bi bilo da svako jutro palis auto na minusu.. samo ako imas cime pokrij ga i to je to ;)
 
Član
Ko što reče Monster, hladni start je jedini problem.
Pa gledaj i kada budeš palio, da ganjaš dan ili doba dana kad nije toliko hladno.

Najgore je obično rano ujutro.
 
Član
izvadi akumulator, na ovakvom vremenu i na novijim autima koja imaju dobru izolaciju i novi aku ce da se isprazni za par dana, napuni ga kuci s punjacem i kad ides negdje ubacis i nebi trebao imati problema, ja tako radim i pali iz prve svaki put;)
 
Top