Auto alarm - savjet

Auto alarm - savjet

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Kako naslov govori potreban mi je savjet oko alarma za auto. Naime, moj fabrički daljnski za auto me zeza duže vremena i definitivno je prije par dana otkazao i stvarno nemam živaca da se zezam s njim pa sam odlučio da postavim alarm na auto koji bi ujedno zamjenio moje pokvareno daljinsko otključavanje. Interesuje me sljedeće:

1. Alarm Scorpion (cijena sa ugradnjom, pouzdanost, iskustva i sl)
2. Alarm Eaglemaster (-II-)
3. Alarm Excalibur (-II-)

te eventualno neki drugi alarmi koji bi se mogli preporučiti,

Samo da se zna da mi zaštita auta nije primarni cilj.

Hvala,
 
Pozdrav,

Moja preprouka za Eaglemaster u svakom slucaju, i sam ga imam na autu a i stavio sam ga posto je najtezi za onesposobiti, ako imas gdje kupit moja preporuka je za njega. Pozdrav
 
Član
sve je to cini mi se isto.. i skorpion i eagglemaster.. kod mene licno je scorpion, i normala radi , na koridoru-arizona cijena mu je oko 60-70 km cini mi se, u zadnje vrjeme su se pojavile *kopije* kineske na izgled su identicni nema razlike,ali kad se moduli otvore tu je nebo i zemlja razlika, to mi je rekao covjek koji se bavi prodajom
 
Član
hahaaa cuj pojavile se kineske kopije scorpion-a, nikad nije ni dosao orginal kod nas, zato i jest ta cijena, u kini su oni po 7$, a cijena origi scorpiona je puuuno puno veca, tako da bi ti od 70 KM na koridoru bili jeftiniji nego u fabrici ;).
ja ti preporucujem metu, das 150-200 KM i rahat si za sva vremena...
 
Član
DuloX_ je napisao(la):
hahaaa cuj pojavile se kineske kopije scorpion-a, nikad nije ni dosao orginal kod nas, zato i jest ta cijena, u kini su oni po 7$, a cijena origi scorpiona je puuuno puno veca, tako da bi ti od 70 KM na koridoru bili jeftiniji nego u fabrici ;).
ja ti preporucujem metu, das 150-200 KM i rahat si za sva vremena...

;)
 
Član
Kod mene je eaglemaster , radi super 2 god. al su im mana daljinski .
Sve radi normala samo sto i sa novom original baterijom ne moze da dobaci dalje od 30-50m
 
Član
Cobra, imam je 6 godina i nikad problema. Par puta ispadne daljinski, pa nece da otvori, ali se u 10 sekundi kalibrira i ponovo sve radi. Sirena je negdje blizu motora, prasnjava i sve, ali radi. Baterije traju po 5 godina, poslije zamijenis, i opet traje...U opciji imas one senzore na udar, i nivelacione senzore ako ti neko pokusa gume skinuti... To je korisno ako imas neke bolje felge, a ovi senzori na udar su po meni bespotrebni... Izadje te sa ugradnjo 250-300 maraka ;)
 
Član
SamiRX-8 je napisao(la):
Cobra, imam je 6 godina i nikad problema. Par puta ispadne daljinski, pa nece da otvori, ali se u 10 sekundi kalibrira i ponovo sve radi. Sirena je negdje blizu motora, prasnjava i sve, ali radi. Baterije traju po 5 godina, poslije zamijenis, i opet traje...U opciji imas one senzore na udar, i nivelacione senzore ako ti neko pokusa gume skinuti... To je korisno ako imas neke bolje felge, a ovi senzori na udar su po meni bespotrebni... Izadje te sa ugradnjo 250-300 maraka ;)

Cobra u Komelu ja mislim 400 marka
 
Član
Uhh...koliko je Sarajevo skuplje... pa eto prije 6 godina je mene izslo max 300, ne sjecam se, ne vidim razloga da je sad toliko skuplje :icon_question:
 
Član
Ma meni uopšte nije bitna zaštita auta od krađe jer imam mehaničku blokadu, bitno mi je da imam pouzdano zaključavanje daljinsko, a išao sam logikom da kad već moram da dam 100 i više KM pa eto da dodam još nešto para pa da ima i alarm,

Stoga davanje 400 KM na alarm ne dolazi u obzir, zato sam i pitao za ove jeftinije varijante.
 
Član
nemoras dati 400 km da bi imo zastitu
stavi samo od kobre daljinsko zakljucavanje
pa da imams pouzdano daljinsko zaključavanje
 
Član
Zerr je napisao(la):
nemoras dati 400 km da bi imo zastitu
stavi samo od kobre daljinsko zakljucavanje
pa da imams pouzdano daljinsko zaključavanje

dobar prijedlog, ali koliko će da košta to zadovoljstvo?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top