AUDI uzvraća: u BMW-u su "arogantni"

AUDI uzvraća: u BMW-u su "arogantni"

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
2000634003359538168_rs.jpg


Nismo dugo čekali odgovor Audija na nedavne tvrdnje jednog od zvaničnika BMW-a kako oni ne smatraju Audi dostojnom konkurencijom na tržištu luksuznih automobila.



Neki od navedenih razloga su da Audi ne proizvodi automobile sa pogonom na zadnje točkove i da pribegava velikim popustima kako bi povećao broj prodatih automobila.

Iz Audija je stigao brz odgovor, a glavni argumenti su sledeći:

- Audi je luksuzan brend sa jednom od najvećih stopa rasta;
- BMW je takođe pribegavao značajnom obaranju cena radi poboljšanja prodaje serije 3;

Govoreći na konferenciji za štampu prošle nedelje direktor Audija za Australiju, Joerg Hofmann, je naglasio da su sa brojnih strana stigle reakcije na povećanje Audijeve konkurentnosti, ali su neki reagovali više, a neki manje inteligentno.

“Mi nismo arogantni. To je razlika između Audija i nekih drugih brendova “, objasnio je Hofman, jasno aludirajući na BMW. Za tvrdnju da luksuzni automobili moraju biti RWD Hofmann je prokomentarisao:

“Luksuzni automobili nemaju direktne veze sa pogonom”. Umesto toga on je objasnio da su inovacije mnogo važnije za kupce luksuznih automobila i da Audi ima dugu istoriju u kreiranju inovativnih proizvoda kao što je quattro pogon, aluminijumska "spaceframe" šasija i FSI tehnologija direktnog ubrizgavanja goriva.
 
Legend
Ovde su iz BMW-a ukakili motku, ako je istina ovo na sto oni aludiraju, ili sa namjerom provociraju, ili su se nevjerovatno izvalili. Mislim da nije ni priblizno tesko napraviti automobil sa zadnjim pogonom i izbalansirati ga, koliko je tesko to uraditit sa quattro, i to ne bilo kojim nego opste poznatim, audi je stekao slavu na tome, i dok je audi HARO na relly stazama inzinjeri u BMW-u su iza coskova svoji postrojenja piskili na blokove svojih turbo motora.

Mislim da je ovo neki verbalni obracun izmedju dvije kuce.
Jako zanimljivo.
 
Član
To za Quattro je ba samo prica...jes ga Audi prvi napravio, al se pokazalo na testovima da su i Mercedes i BMW (sa inace zadnjim pogonom) u izvedbama 4Matic i Xi bolji od Quattro-a, i na asfaltu i van asfalta...eto ti dokaza da i BMW i Merc znaju "izbalansirat" integralni pogon...
 

Lav

Član
hahahahahhahaahahahahah
cuj bolji 4matic od quattra...
a tek X.
pasa moj mao se informisi molim te.
audiju je u americi na trkama zabranjen quattro pogon zato sto su bili nepobjedivi. konkurenti su imali RWD. i audi se povukao iz takmicenja.
 
Legend
Faya druze imas 10+ od mene u silonj guzvi na poslu danas ti me nasmija posteno. Heheheh humorstican s skroz :) www.google.com i udri :)
 

Lav

Član
In the USA, turbocharged Audi 90 quattro (IMSA-Series) and 200 quattro (Trans-Am-Series) won championships or multiple wins as first non-American cars! Today, only cars with normally aspirated V8 engines and rear-wheel-drive are allowed to participate.


malo da ti kazem oko toga kako su ih kulturno izbacili zbog pogona...
 
Legend
Audi u rally-u

1. Auto sa tubo motorom
1. Prva utrka-Prva pobjeda
1.Prva zena za volanom rally automobila, koju niko nije stigao
1.rvi automobil ikada sa quattro pogonom u rally prvenstvu

List goes on & on ...
 

edo

Član
ma ljudi 4 motion rulla,dsg rulla,tdi rulla,gti rulla,vr6 rulla,jednostavno vw rulla...hehehehhehe

audi je moj favorit...u obračunu ova 2 velikana
 
Član
citate li vi kad sta osim interneta...prvi autozeitung je napravio test u kojem su Merc 320 cdi 4matic, BMW 530xd i audi 3.0 tdi quattro, u kojem je audi bo zadnji a BMW pobijedio...a auto motor und sport je napravio takodje sa istim autima gdje su jos ubacili i hondu legend novu, gdje je jedino ona bila gora od audija, a nerijeseno izmedju bmw-a i merca...ako bude trebalo slikacu vam bas taj test iz novina postavit...
 
Član
Lav je napisao(la):
In the USA, turbocharged Audi 90 quattro (IMSA-Series) and 200 quattro (Trans-Am-Series) won championships or multiple wins as first non-American cars! Today, only cars with normally aspirated V8 engines and rear-wheel-drive are allowed to participate.


malo da ti kazem oko toga kako su ih kulturno izbacili zbog pogona...

ovo je druze bilo kad BMW nije ni imo integralnog pogona...pogledaj malo modele ovih audija i godinu kad su se proizvodili...ccc
 

Lav

Član
ma bolan koji ***** to pricas
jebali te magazini. uzmi i provozaj. odvuci u sumu, u snijeg. ako je magazin mjerilo da se ja odma odreknem automlbilizma?!?!
quattro je pojam za 4x4 pogon bio i ostace. nije pogon 6 miliona senzora koji oduzimaju gas i daju snagu na ovaj ili onaj nacin. i kad to crkne... ode u *****. parkiraj i zapali auto. uostalom da se nebi svadjali, mi imao dokaze sta je quattro iz stvarnosti, a ti i dalje citaj magazine i sanjaj kako je BMW bolji od audija...
Pozz
 
Legend
Nemojte da idete u OT :icon_evil:

Sto se tice magazina, radio sam u jednom i sstem je sljedeci, i iza ovog stojim, ode sef-vlasnik magazina u auto kucu, primjera radi Audi Q7, i kaze, daj mi ili rabat ili popust extra na neke stvari, napisacu ti da q7 ide uza zid. Ili vrlo cesto je obrnuto, Hummer je dao milione u marketing i furo jedno vrijeme kao monster medju SUV vozilima, dok nije dosao u Evropu u vecem broju dok nisu pokazali da je to najvece smece ikad napravljeno, recimo poredjenja radi Hummer i Bush mogu pod ruku.

I da se vratim na pricu, vlasnik neke auto kuce, primjera Renaulta-model Dacia da daciu na test i kaze evo 3000 Eura na vas racun pustam napisite da dacia trosi 5litara dizela, dok ustvrai trosi u gradu 7,5.

Zato druze moj uz svo duzno postovanje nisi upravu. I kada je quattro pogon nikad neces biti.

Ovde se sada drzimo samo Audija quattro RS4 i BMW-a M3 konkretno jer o tome je rjec. Ako jos mislis da te foliramo mi svi, imas Youtube, ukucas TopGear, i imas test Audi VS BMW, sve ti poslije jasno bude.
 
Član
@daki: gledao sam te testove i gdje je test protiv aktuenog M3-ce (E46) koji ima 60-ak konja manje od RS4-ke...

@Lav: nemoj mi matere ti pricat o intgralnom pogonu, jer se smijem kladit da nisi nikad sjeo ni u jedno auto sa integralnim pogonom osim u Audija, i nadjes mi tu pametovat...daj ba budi normalan
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top