Audi URquattro №2

Audi URquattro №2

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Da jedan UR ne bude usamljen, danas kupljen jos jedan, ali u jedno sest puta losijem stanju.

Pa da krenemo redom, 1982g, 2144ccm, nekad imao turbinu i K-glavu, sada karburator i plin :). Od opreme koliko sam mogao da vidim u onom lomu, ima podizace, koji za divno cudo rade, servo koji skripi, nije bilo kapi ulja, pa sam dolio skoro litar i sada se skoro ne cuje, klimu koja radi :) i to bi bilo to koliko videh.
Spolja auto i ne izgleda toliko lose za svoje godine i ko ga je sve verovatno vozio, ali zato iznutra, ja veci lom u svom zivotu nisam video :) Slike ce pokazati kakav je Nagasaki unutra. Uglavnom, nisam smeo da propustim ovu priliku, a platio sam ga nesto smesno malo, gledajuci koji raritet je u pitanju. Covek nije imao pojma ni sta ima, on kao, ovo je Audi 80 Coupe Quattro, ima ih takvih, vidjao sam ih ja dosta i po oglasima i ovako :)

E da, ima sve cetiri nove zimske gume, nov akumulator sa garancijom i atestiran plin, a i registrovan je do jula 2012 :)

Najjaca akcija od strane nekog od prethodnih vlasnika je izbacivanje rezervoara goriva, da bi se smestila boca za plin, posto je rezervoar ogroman, 90l. Porethodni vlasnik da bi atestirao plin, morao je da stavi rezervoar pa je kupio neki od Lade i uglavio ga nekako, spojio i to kao sada nesto radi :) Ne, ovo stvarno treba videti, ne moze se opisati kakve su sve mudrolije ovde koriscene. No, posto u steku imam kompletan Coupe GT stranac, sa svim delovima, nece biti tesko da se to sve dovede u red, doduse trebace nekoliko dana za prepakivanje, ali bitno je da sve delove imam :) Mislim da auto nije opran par godina, pa sam sa dva zetona na OMV pumpi jedva uspeo da skinem blato i mulj sa njega, otpala mi je ruka od drzanja onog kompresora/creva za vodu.

Evo malo slika, pa da vidite o cemu se radi:










Ovo je Coupe GT koji ce da se kupusa, a i ovo sto fali sve imam, nego sam polako poceo da skidam da ne stoji napolju i polomi se slucajno.


 
Član
Kako su ljudi nemarni i kakva vozila zbog njihovog nemara odlaze na otpade, srecom imamo tebe koji spasitelj ovih legendarnih auta, svaka ti cast! Ima puno posla ali ces ti to sigurno dovesti u red...Sta ces sa motorom, jel ostaje karburator?:)
 
Član
:icon_eek: jarane alaj ih pronalazis to je cudo jedno
u losem je stanju, ali tim bolje za tebe, jer ces vise uzivati dok ga budes sredjivao:cool::cool:
 
Član
MAjko mila koji kokosinjac unutra...pa ne razumijem kako i najgori seljak moze sjediti u tako unistenom prljavom autu a da mu se ne gadi ista dirnuti :icon_eek::icon_eek::icon_eek:
 
Član
Ne mogu da vjerujem da s eljudi voze u ovom pa ograjisati ovdje,...ccccccc...al ti ćeš to srediti sigurno..sretnos a projektom..pozzzzz:cool:
 
Član
Svaka tebi cast, samo me zanima kolika ti je plata i cime se bavis da ovo sve mozes da si priustis (ili rjecima mog ortaka "koju je on drzavu opljackao") :) :)
 
Super Moderator
Svaka cast na hrabrosti i ne sumnjam da ce to biti dobro auto uskoro ;)

Nego kakva je ovo tabla u njemu 200 graviran :icon_eek:
 
Član
Ma vidis da je sve stap i kanap unutra, mora da je od Coupe GT-a obicnog onog 1.8 ili 2.0 :)

Inace, njemu je isla fabricki gravura do 240Km/h i imao je i boost metar umesto ove skale za potrosnju goriva koja je na ovom :)

Evo ovakva: http://www.t85q.com/mixedArticles/mixedArticles116.jpg
 
:icon_eek: E jesi bolestan :lol::lol: Stvarno ovo je privilegija imat x2. Ali je svinjac sto jest jest. Sudeci po prvom, ovaj ce da bude jos bolji :D Sretno ! ;)
 
BHT Ovisnik
nemogu vjerovati da je ovo jedno te isto auto van i unutra:icon_eek:
svaka ti cast na ljubavi prema ovim zvijerima koju poklanjas:cool: ovaj ce predpostavljam biti ulickan kao No.1 samo ovaj ce mozda da ode ?:icon_biggrin:
podsjecas me na one wheeler dealers sa discovery-a,trebalo je sve ovo snimati i napraviti emisiju s tobom,al ozb:cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top