Audi a6 ABS ne radi

Audi a6 ABS ne radi

Član
Na autu mi je od kad sam ga kupio (2god) ne radi abs i svijetli lampica.E pre par dana slucajno vidim da jedan dzek sa tocka na ulazu u karoseriju nije ukljucen i ja ga ubodem i pri sledecem paljenju auta gle cuda ABS ne svijetli i radi odlicno.Ali sreca nije dugo trajala tj sam jedan dan.Vec sutradan pri prvom paljenju opet se upalila.E sad ja sam taj dan kad sam ukljucio taj dzek skidao klemu sa akumulatora pa sad neznam jel se ugasio zato sto je uboden dzek ili zato sto je klema bila skinuta.Prije nego se ugasila lampica dijagnostika nije mogla da uspostavi vezu sa ABS i danas pokusam opet i opet nece..kao da ga nema nikakao :( Da li neko naslucuje sta je problem?
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
vidi da nije osigurac otisao... a moze biti i do senzora... ali prvo provjeri osigurace....

Na tabli sa osiguracima ima samo jedan od ABS i ispravan je ..e sad nemam iskusvo jel kad neki senzor ne radi neradi ni komunikacija sa dijagnostikom ili ona moze da pokaze koji ne radi?
 
Administrator
pa po tvojoj prici ja mislim da dijagnostika nije mogla da uspostavi vezu sa abs-om vjerovatno zato sto je taj dzek bio iskopcan... mozda je neko prije prodaje auta iskljucio zato sto ga je vjerovatno nesto kvarilo i nije mu se dalo da popravlja pa ga tebi takvog prodao... mozda je neki senzor otisao... idi na dijagnostiku sa tako ukljucenim dzekom pa vidi...
a o kojem se autu radi?
 
Član
Ne to da je iskljucio otpada posto ja auto bio od mog prijatelja i on mi se i ranije zalio da mu to ne radi i da nemzoe da dijagnostika udje u abs(uspostavi vezu sa abs) e sad ti senzori mozda prave problem al me zanima ako jedan od senzora ne radi jel tad moze da se radi dijagnostika abs-a , posto je dzek sad ukljucen ali nemoze da uspostavi vezu sa abs.
 
Član
drug ako nisu senzori onda provjeri dzek na abs pumpi da li dolazi struja do pumpe....imao sam isti problem samo na golfu 3
 
Član
Alija je napisao(la):
drug ako nisu senzori onda provjeri dzek na abs pumpi da li dolazi struja do pumpe....imao sam isti problem samo na golfu 3

Provjerio, dva debela crvena imaju 12+ i smedja masa :icon_question:
 
Član
Danas upalim auto abs radi i lampica uredno ugasena , istjeram iz garaze i ugasim ga .Krenem za dva min do grada prokleta lampica opet svijetli i abs ne radi :(
 
Član
'99g 2.8l quatro 142kw a kod neznam , jedino da mi kazes gdje da ga procitam.Hvala drug na interesovanju.
 
Član
Lutko, hajde prvo pogledaj je li ti ovako izgleda konektor sa zicama na ABS jedinici koja se nalazi u motornom prostoru sa leve strane. Ako nije ovakav dzek onda slikaj taj tvoj i posalji mi sliku samo da znam o kome se ABS sistemu radi jer ih ima vise. KOD motora se nalazi na poklopcu zupcastog kaisa. ili u saobracajnoj. To su tri slova posle kojih slede neki brojevi i neki je od ovih:

ACK ALG APR AQD

Jos jedna bitna stavka. Moras mi napisati da li tvoj auto ima ESP, ASR...

I moras naci UNIMER kojim ces kasnije raditi ono sto ti kazem da bi pronasli kvar.
 

Prilozi

  • ABS konektor sa zicama.png
    ABS konektor sa zicama.png
    8,3 KB · Pregleda: 9
Super Moderator
nije osigurac
nije cudno sto ti je otisao abs jer ta serija audija imaju problem sa abs-om
naravno da racunar ne moze da uspostavi vezu sa abs-om jer ne moze uci u njegovu elektroniku koja je crkla i samim tim ti niko ne moze resetovati tu gresku
 
Član
dule-p je napisao(la):
Lutko, hajde prvo pogledaj je li ti ovako izgleda konektor sa zicama na ABS jedinici koja se nalazi u motornom prostoru sa leve strane. Ako nije ovakav dzek onda slikaj taj tvoj i posalji mi sliku samo da znam o kome se ABS sistemu radi jer ih ima vise. KOD motora se nalazi na poklopcu zupcastog kaisa. ili u saobracajnoj. To su tri slova posle kojih slede neki brojevi i neki je od ovih:

ACK ALG APR AQD

Jos jedna bitna stavka. Moras mi napisati da li tvoj auto ima ESP, ASR...

I moras naci UNIMER kojim ces kasnije raditi ono sto ti kazem da bi pronasli kvar.

Izgleda da je APR bar tako pocinje broj motora , unimjer imam a i dzek cu uslikati ako treba..nema ESP i ASR
 
Član
Druze,pokusavam da ti postavim .xps fajl ali sajt ne podrzava. Posalji mi na PM svoj mail da ti posaljem shemu i da ti pokazem kako sta da ispitas na njoj. Ne mora da znaci da ti je crkao racunar ABS-a, necemo odmah ici na najskuplje a najlakse je kupiti.
 
Top