audi a3 2.0 TDI 140 KS

audi a3 2.0 TDI 140 KS

Član
Pozdrav,

planiram uskoro kupovinu auta i to konkretno Audi a3 2.0 TDI motor od 140 KS (2005 godiste) ... e sada me zanima da li je neko imao losa iskustva s tim motorom?

nisam bas previse u automobilizmu ali sam cuo da se ljudi zale na 2.0 tdi motor ... ovo auto je iz njemacke, presao je 150.000 km i ima ABT chip (170 KS)

molim za savjete i pomoc, ne bacaju mi se pare za auto u koje necu imati povjerenja sto se tice izdrzljivosti

unaprijed hvala ... pozz
 
Član
ma spremi jedno hiljadarku eura za turbinu, jer tamam joj je tu negdje vakat :icon_smile:
i spremi se na malo veču potrošnju, čipovan 2.0 TDI još kvatraš, jedno 12ka, zamajac je malo osjetljiv, pogotovo kod quattra, ali nije on puno, jedno hiljadarka KMova :lol: to ti je to, ostalo baš ok, limarija mu je dobra, ne hrđa puno i td :cool:
kažem ti ja kupi GTI-a :icon_smile:
 
Član
GTI TDI je napisao(la):
ma spremi jedno hiljadarku eura za turbinu, jer tamam joj je tu negdje vakat :icon_smile:
i spremi se na malo veču potrošnju, čipovan 2.0 TDI još kvatraš, jedno 12ka, zamajac je malo osjetljiv, pogotovo kod quattra, ali nije on puno, jedno hiljadarka KMova :lol: to ti je to, ostalo baš ok, limarija mu je dobra, ne hrđa puno i td :cool:
kažem ti ja kupi GTI-a :icon_smile:
Prepade covjeka :D
 
Član
GTI TDI je napisao(la):
ma spremi jedno hiljadarku eura za turbinu, jer tamam joj je tu negdje vakat :icon_smile:
i spremi se na malo veču potrošnju, čipovan 2.0 TDI još kvatraš, jedno 12ka, zamajac je malo osjetljiv, pogotovo kod quattra, ali nije on puno, jedno hiljadarka KMova :lol: to ti je to, ostalo baš ok, limarija mu je dobra, ne hrđa puno i td :cool:
kažem ti ja kupi GTI-a :icon_smile:


Prvo se isprosipa,drugo prepade čovjeka...treće nagovaraš ga na zlo...
Čuj kupi GTI-a...pa šta će mu GTI kad će ga taj Audi otresti ko slinu,manje će mu trošiti,lakši i jeftiniji za održavanje,drži bolju cijenu a o kvaliteti Audi vs VW mislim da ne treba raspravljati...
 
Član
:lol::lol:

Jao, jao. A šta je A3 nego golf? Čuj otresti gti-a. Hoće, samo kojeg? Možda tricu 8v? Lakši za održavanje. Po čemu?

Ontopic: Nisam ni ja čuo lijepe stvari za taj motor. Imali su problema.. Ja bih zaobišao tu kupovinu;)
 
GTI TDI je napisao(la):
ma spremi jedno hiljadarku eura za turbinu, jer tamam joj je tu negdje vakat :icon_smile:
i spremi se na malo veču potrošnju, čipovan 2.0 TDI još kvatraš, jedno 12ka, zamajac je malo osjetljiv, pogotovo kod quattra, ali nije on puno, jedno hiljadarka KMova :lol: to ti je to, ostalo baš ok, limarija mu je dobra, ne hrđa puno i td :cool:
kažem ti ja kupi GTI-a :icon_smile:

Gdje si ti vidio da je napisao quattro?:icon_question:
 
Taj motor je veoma dobar i biti ce u mom iducem autu 100% (Passat).
Sa 2.0 TDi problema je bilo vecinom na autima koja su prevaljivala 300000km za 3-4g. Kad toliko vozis lako sam sebi produzis servisne intervale i na taj nacin nastetis motoru. Onda takva auta dolaze kod nas sa 125643km na satu (provjereno).
Audi je super i ta kilometraza nije prevelika ako znas da je stvarna. Chip ce ti dobro doc, a ako normalno vozis potrosnja ti nece biti strasna.
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
:lol::lol:

Jao, jao. A šta je A3 nego golf? Čuj otresti gti-a. Hoće, samo kojeg? Možda tricu 8v? Lakši za održavanje. Po čemu?

Ontopic: Nisam ni ja čuo lijepe stvari za taj motor. Imali su problema.. Ja bih zaobišao tu kupovinu;)

potpis ;)

Lexillium je napisao(la):
GTI TDI je napisao(la):
ma spremi jedno hiljadarku eura za turbinu, jer tamam joj je tu negdje vakat :icon_smile:
i spremi se na malo veču potrošnju, čipovan 2.0 TDI još kvatraš, jedno 12ka, zamajac je malo osjetljiv, pogotovo kod quattra, ali nije on puno, jedno hiljadarka KMova :lol: to ti je to, ostalo baš ok, limarija mu je dobra, ne hrđa puno i td :cool:
kažem ti ja kupi GTI-a :icon_smile:


Prvo se isprosipa,drugo prepade čovjeka...treće nagovaraš ga na zlo...
Čuj kupi GTI-a...pa šta će mu GTI kad će ga taj Audi otresti ko slinu,manje će mu trošiti,lakši i jeftiniji za održavanje,drži bolju cijenu a o kvaliteti Audi vs VW mislim da ne treba raspravljati...

šuti dječak ne znaš šta pričaš, GTI je jako brz auto,
najbolje auto za održavanje je onaj koji se ne kvari, a golf 5 GTI je u tome kralj, a ako govorimo o kvalitetu slobodno zaviri nekad u nekog GTI-a pa onda seri gluposti

znam frajera i znam tačno o kojem se autu radi, tako znam i da je quattro, stvar je u tome da je avdija kojeg on planira kupiti jako skup, u cijeni jednog dobrog golfa GTI mlađeg godinu i sa duplo manje kilometara na satu, ali frajer nije baš tip za GTI-a pa ga ja zato malo zezam, a njemu treba auto koje ne troši previše i da se "ne kvari"
Ovo što sam ja naveo su realne mane, taj auto po Sarajevu troši sigurno i do 12 litara, može se on i pripaziti malo ali samo da se ne iznenadi kad i to vidi, a turbina je najveća boljka ovog motora, nemate pojma koliko ih je u asu još u garanciji otišlo zbog turbine
 
Član
pretpostavljam da su kilometri pravi jer ima servisnu knjizicu ... cak na auto se dobije i god dana garancije u EU .... jeste quattro samo sto sam ja zab. napisati =)

jel to PD ili CR motor?
 
Član
aCid je napisao(la):
pretpostavljam da su kilometri pravi jer ima servisnu knjizicu ... cak na auto se dobije i god dana garancije u EU .... jeste quattro samo sto sam ja zab. napisati =)

jel to PD ili CR motor?

PD TDI 16V i jebe te što nismo u EU :)
 
Član
ne znam sta da ti kazem, iskustva su razlicita, imam 2 jarana, po 200 hiljada presli 2.0 tdi, nikad nista, pitao par taxista 2.0 nikad nista, na drugoj strani, znam par hajvana koji ga voze non stop pod gasom, njima otisla... sve ovisi kako je auto vozen, ako ga non stop handris 1,2 puni gas, nemoj ocekivat da ce dugo... sve u svemu, nemamo ti mi sta govorit, otidji u neki servis, plati puni pregled, i tek ces tad znat...
 
Član
A šta ćeš ti diletantima pričati...:lol::lol:

Onaj dođe i kaže: ''a šta je Audi A3 nego Golf'' ovaj drugi na to nadoda ''prvo zaviri u Golfa 5 GTI pa pričaj nešto'' a ja trenutno vozim GTI 5 a imao prije godinu tog Audija i sad treba sa levatima ovda da raspravljam šta je isplativije za održavati i jel bolji A3 2.0TDI ili neki Golf 4 GTI ( izuzimam GTI 5 ):lol::lol:


Ali ne bi me to toliko brinulo da to nije izjavio ni manje ni više nego iskusni ZELA GTI :lol:,lik koji je cijelom svijetu pamet popio:lol:

@Zela jedan savjet tebi,onako drugarski:icon_smile: Idi sjedi u tu tvoju kantu i furaj se da imas dobro auto,i sanjaj da ćeš nekada biti jedan od vozača Audija ili VW GTI-ja...do tada nema smisla da s tobom raspravljam jer su tvoje izjave i provale ovde po forumu svima jasne:lol:

Ovaj drugi @GTI TDI dođe i priča kako se Golf GTI 5 ne kvari...dječače...da ti nisi slučajno pod temperaturom?:lol: I malo kulture ti ne bi bilo na odmet kad komuniciraš sa ostalim članovima foruma.Jbg...ako si ti,mi nismo s tobom ovce čuvali.Prema tome de malo budi elokventniji;)

Momak je pitao za savjet,i možete mu dati savjet sa vašeg stanovišta. Sve ostalo vodi u raspravu.

Znači ja savjetujem ako se tebi auto svidja,ako je kilometraža ok,sve drugo ok,uzmi to auto bez razmišljanja.Imao sam ga i zahvalan je jako za odrzavanje i za sve ostalo...
 
Top