Astra H 1.7CDTI, 110Ks

Astra H 1.7CDTI, 110Ks

Član
Mnogobrojni drugovi i malobrojne drugarice, neki su upoznati a neki i ne o tom da je moja ljubimica Vectra tragicno stradala u bliskom susretu prve vrste sa betonskim propustom :(
Naime kako sam odlucio da necu da je krpim(teska srca sam se odlucio na ovaj korak), usao sam u razmatranje kupovine mladjeg polovnjaka koji ce je zamijenuti. Vectra C i Astra H su u opticaju. Trazio sam i eto iskoci mi Astra H 1.7CDTI , 110Ks iz 2009god sa 141.000Km
http://www.askramar.com/vozilo.aspx?IDVozila=4279

Sve sto sam znao da bi joj trebalo provjeriti provjerio sam. Prvenstveno zamajac i turbo a i sve ostale uredjaje na dugmice u autu.

Sto se tice dugmica sve funkcionise. Grijaci siceva, klima, panorama, navi, Mp3 ...etc..

E sada, sto se tice zamajca radio sam sledece stvari: gledao da li ima ''stresanja'' auta prilikom gasenja, pritiskao kvacilo i gledao da li ima promjene zvuka prilikom pritiskanja, ubrzavao iz svih brzina ocekujuci vibracije u nekom momentu u koliko je zamajac stradao ili je pri kraju... Ni na koju radnju nisam osjetio bilo kakvu promjenu u radu motora , vibracije ili nekakav strani zvuk.

Nema zvizdanja turbine na hladan motor,
Nosio sam OP-com i nema nikakvih gresaka.

Enterijer i eksterijer u globalu bez packe.

To je ono sto sam ja znao pregledati.

Ima li sta dodatno na sta bi trebao obratiti paznju a o cemu se nije pretjerano pisalo na forumu?
Sto se cijene tice ona je 14900, i sigurno ide za 14000 a uz dobro cjenkanje moguce i manje.

Neke sugestije, sta jos pogledati i na sta obratiti paznju ili nesto vise...
Hvala;)
 
Član
komande na volanu provjeri, ja sam to primijetio na dosta opel astri opel signuma da ne radi
 
Član
preporucio bih ti da gledas 1.9cdti sa 120ks i 6 brzina vectru c.imao sam je i auto je beton.motor je jedan od najboljih cr tdi.
 
Član
Ovaj 1.7 common rail je puno solidniji od onog 1.7 sa klasičnom pumpom u Astri G , a i generalno Astra H je jako solidan auto i jedan od najpouzdanijih auta u klasi , mana joj može biti CIM modul i kompresor klime zna štekati , reostat...
U svakom slučaju auto za preporuku.
 
Top