ANKETA za SR vozace: RED LIGHT

ANKETA za SR vozace: RED LIGHT

Da li ste za uvodjenje ovog predlozenog pravila?

  • DA

    Votes: 28 48,3%
  • NE

    Votes: 30 51,7%

  • Total voters
    58
Član
Vec se pisalo na forumu o tome pa da i na ovaj nacin vidimo..

Sadasnje SR pravilo je da vozac koji napravi RED LIGHT (prerani start) bude automatski diskvalifikovan iz takmicenja ukljucujuci i finalnu voznju..

Predlozeno pravilo je da se napravi izuzetak u finalnoj voznji klase. Dakle da ako neko u finalu napravi RED LIGHT ne bude diskvalifikovan iz takmicenja vec osvoji drugo mjesto u toj klasi jer je vec dosao do finala. U tom slucaju auto sa napravljenim RED LIGHT ne moze osvojiti 1 mjesto..
 
Član
Sta ako oba auta naprave red light u finalu ?

Sta je sa vremenom na kraju trke od ovoga sto je napravio red light,kakavo ce mu se pisati vrijeme kad nema reakcije ?

Bilo gdje u svijetu prerani start znaci diskvalifikaciju i zasto bi se kod nas to tolerisalo ???
 
Član
To sto je neko dosao do finala neznaci da moze da moze sve da radi i da mu je drugo mjesto zagarantovano.
Jasno je da ako krene na propisano svijetlo i prodje put od 402m za manje od minutu ima zagarantovano drugo mjesto ali jasno u pravilniku stoji da diskvalifikacija znaci iskljucenje iz takmicenja jer se to tretira kao "prevara" i gleda se da je to isto kao da je fizicki napao protivnika,ili mu sabotirao auto ili krenuo prije znaka i time pokusao da prevari protivnika...

Svako ko to radi treba da se diskvalifikuje.
 
Član
opasni race-eri, ili se za***** pa nećeš voziti
a može i da ne voziš pa onda marš s piste
 
Član
Red light je red light. Svjesno se rizikuje , da se vozi "na noz", ne bi li se postiglo bolje vrijeme, sto Srdjan kaze ako ti se ne rizikuje odvezi vrijeme od 30 sekundi, samo predji stazu, i drugo mjesto je tvoje.
 
Član
Mrvica je napisao(la):
ing-ecc je napisao(la):
opasni race-eri, ili se za***** pa nećeš voziti
a može i da ne voziš pa onda marš s piste

nekontam ni ja

Koliko sam upratio ovo je jedan od organizatora ili se varam??? A ne kontam ni ja,valjda ce biti da je neko drama iskusan oko street race scene hahahahahahaha
 
Član
Ja ne znam zašto vi toliko paničite :lol: pa to je bio samo nečiji prijedlog za koji sam ja rekao da se napravi anketa pa da vidimo šta ljudi misle ništa drugo uopće ga ne moramo uvažiti niti će čak doći na razmatranje ako se ljudima ne sviđa ne sviđa se nema ništa od toga i gotovo ;)

Pošto smo mi kao klub uvijek u kontaktu sa vozačima i ostalima možete bilo šta da predložite pa da vidimo šta možemo uraditi - zajedno.

Ovaj prijedlog nije prošao idemo dalje, Edo ključaj ;)
 
Član
Ja sam glasao za DA :icon_biggrin:

Malo sam sad gledao pravila koja koriste u USA, kao i FIA pravila za Drag, po ovom pitanju su gotovo ista.

Uglavnom, probijanje klase, kao i red light - za oboje je iskoristena rijec "exclusion", sto znaci iskljucenje - ne diskvalifikacija.

Evo taj dio iz FIA pravilnika: "Should a driver go quicker than his/her predetermined E.T. «dial-in» it is a «break-out,» and grounds for exclusion. In the case of both vehicles making runs under their dial-ins, the win goes to the driver who breaks out the least. Another form of exclusion is a foul start (or «red-light»). This happens when the driver reacts to the «Tree» too quickly and drives away from the starting line before the green «go» signal."

Takodjer, u pravilnicima pise i ako OBA vozaca naprave Red Light, pobjednik je onaj koji ima vecu reakciju - to jest kasnije je krenuo. Ako u ovom slucaju moze pobjediti, to znaci da nije diskvalifikovan, kao sto bi to kod nas bilo. Uglavnom, nema velike razlike u odnosu na nasa pravila, samo kod njih "iskljucenje" ti ne utice na vec ostvareni plasman - jer je to samo iskljucenje, a ne i totalna diskvalifikacija, sto i ovaj zadnji primjer dokazuje.
 
Član
Iceman je napisao(la):
Ljudi ne izmisljajte toplu vodu!!!

;)

Red Light je red light ... ni u kom sportu se ne tolerise, ne vidim zasto bi se komplikovalo oko toga.
Puno je situacija u kojima bi moglo doci do nejasnoca (npr, sto Srdjan rece , sta ako obojica naprave RL?)
 
Član
mtopic je napisao(la):
Iceman je napisao(la):
Ljudi ne izmisljajte toplu vodu!!!

;)

Red Light je red light ... ni u kom sportu se ne tolerise, ne vidim zasto bi se komplikovalo oko toga.
Puno je situacija u kojima bi moglo doci do nejasnoca (npr, sto Srdjan rece , sta ako obojica naprave RL?)

Pa ništa obojica su diskvalifikovana i gotovo ne vidim šta je tu nejasno :icon_rolleyes: pobjednik te klase je ustvari onaj koji bi po pravilu da nisu napravili RL trebao biti treći vrlo jednostavno :icon_rolleyes:

Druga stvar zašto mu uopće treba vrijeme? Drugi je i gotovo. Ako ima želju da sazna vrijeme nek pazi na semafor.

SM chip tuning je napisao(la):
To sto je neko dosao do finala neznaci da moze da moze sve da radi i da mu je drugo mjesto zagarantovano.
Jasno je da ako krene na propisano svijetlo i prodje put od 402m za manje od minutu ima zagarantovano drugo mjesto ali jasno u pravilniku stoji da diskvalifikacija znaci iskljucenje iz takmicenja jer se to tretira kao "prevara" i gleda se da je to isto kao da je fizicki napao protivnika,ili mu sabotirao auto ili krenuo prije znaka i time pokusao da prevari protivnika...

Svako ko to radi treba da se diskvalifikuje.

Stvarno ne kontam o kakvom ti napadu pričaš? Imaš svoju traku, svoj dio semafora i svoj auto. Niti te tko napada ni obrnuto. Tvoje je da odvoziš najbolje što možeš šta te briga za onog drugog onaj tko se opterećuje time šta onaj drugi radi izgubio je utrku 99%.... :icon_rolleyes:
 
Top