Angel eyes prstenovi

Angel eyes prstenovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
eh ovako.. neki moj DIY.. nešto unikatno, ali treba truda uložiti.. najlakše je kupiti neke bezvezne prstenove na pik-u... ali evo kako sam ja to odradio ;)

uzmete bakarni kabl, neki tanji (ne može sa licnama biti). Uzmete neki okrugao oblik, od neke čaše koja se širi prema vrhnu na primjer.



Izmjerite predhodno kolike želite prstenove u far staviti.. npr jedan manji i jedan veći u mom slučaju... Ogulite kabl i skinete zaštitni lak sa njega da bi ste ga mogli lemiti.. i naprvite jedan malo veći prsten koji će biti vanjski i jedan malo manji (tako da će vam npr. vanjski biti PLUS, a unutrašnji MINUS za diode, na kraju žive izvedete dvije žice), u zavisnosti kolike ćete diode stavljati..



Ja sam se odlučio za SMD, to je malo teže za lemiti, ali uz malo truda i znanja se može.. na manim temperaturama samo da se ne bi spalilo kućište. Znači razmak između vanjskog i unutrašnjeg treba biti toliki da vam dioda (LED ili SMD) može stati između. Onda napravite sebi šablon za raspored dioda.. da li želite skroz gusto ili sa razmacima, na vama je.. ja sam se odlučio za prvu varijantu i ovako sam to riješio :

Gdje su plave tačke tu će doći diode.



samo što je kod mene zatamnjeno staklo od fara pa se slabije vidi...



i to onda ovako izgleda... smanjio sam napon da bi ste vidjeli kako izgleda uživo. Jer nije moguće slikati da se vidi na radnom naponu ;)



a evo i na radnom naponu..



ja sam sebi u maglinkama također uradio i to ovako izgleda ;)





 
Član
ArminM je napisao(la):
zlaja svaka cast za trud,,jesil zavrsio u faru, da vidimo kako to sklopljeno izgleda;)

hvala... Ma nisam ugradio. Iz drugih razloga sam rasklopio far, i morao sam ga opet sklopiti.. tako da čim se nakanim, ubaciću ;)
 
Član
http://www.youtube.com/watch?v=_3dDj4EJCjA Evo također jedan "lagan" način pravljenja angel eyes prstenova :) :) Koje ću isprobati napraviti prvom prilikom,čim nabavim potreban materijal :) :) :lol:

A msm svaka čast i za ovo :cool: ;)
 
Član
chaky93 je napisao(la):
http://www.youtube.com/watch?v=_3dDj4EJCjA Evo također jedan "lagan" način pravljenja angel eyes prstenova :) :) Koje ću isprobati napraviti prvom prilikom,čim nabavim potreban materijal :) :) :lol:

A msm svaka čast i za ovo :cool: ;)

ovaj način je ranije postavljan na forum;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top