ALU FELUGE PROBLEM - GOLF 4

ALU FELUGE PROBLEM - GOLF 4

Član
Pozdrav svima kupio sam skoro alu feluge 16" sa 2 losije i 2 bolje m+s gume 205/55/16. Na jednoj od feluga mi je nedostajo onaj unutrasnji plasticni prsten.
probao sam juce feluge i istokario i stavio onaj plasticni prsten sto ide na unutrasnju stranu feluge. gume nisu bog zna sta ali bez obzira na njih ne bi mi se smio ponasati tako kako se sad ponasa. Naime zadnje dvije gume su poprilicno lose sto se tice gazeceg sloja, ali na zadnjoj osovini se nista ne cuje i ne pravi nikakve probleme sto se tice buke i ne tresu,tako da je nazad sve ok.
Prednje gume su oko 4.5mm i one su kao bolje.
Kada se vozim u rasponu od 30-60km/h naprijed tockovi bubnjaju, znaci auto nikuda ne vuce niti volan trese, samo bubnjaju, e sad odmah sam posumnjao na onaj istokareni prsten, koji sam stavio na prednju desnu felugu,ali nisam siguran da je do toga, skinem jutros tocak, izvadim jedan originalni prsten iz druge feluge i ovaj istokareni uporedim, ovaj originalni nema nimalo lufta kad se stavi na disk, a ovaj istokareni ima malo lufta, smije li ga uopste biti i moze li on uzrokovati to bubnjanje???
skinem onda i prednju lijevu felugu, i na unutrasnju stranu feluge mi bas ne nalijeze dobro originalni prsten, izvadim ga, i pogledam mjesto nalijeganja prstena na feluzi nesto sam sumnjicav po pitanju njega, nemam sublera da provjerim unutrasnji dijametar,nesto mi izgleda kao da je taj krug nalijeganja izgubio malo svoju formu, jos sam primjetio da na toj lijevoj feluzi ima dosta tegova, ali opet kazem u voznji mi auto niti vuce niti volan trese, samo se cuje to bubnjanje.
Sad mene interesuje da li je iko imao slicno iskustvo i do cega bi moglo biti?
Moze li se feluga pokriviti po tom mijestu nalijeganja, gdje idu sarafi tako da ono izgubi formu kruga koji nalijeze na disk pa da onda tocak zbog toga ne nalegne dobro i da izaziva to bubnjanje. Pozdrav, i unaprijed hvala
 
prvo sto si trebo uradit je provjerit balans guma i felgi jer vremenom se izgubi balans tj pomjeri se guma na felgi ako ispuše itd. bez obzira dali imao te prstenove ili ne nebi smjelo tresti samo trebas ravnomjerno dotezat šarafe tj. na X ili kako vec da felga i sarafi lijepo ulegnu
treca solucija provjeri da nije kakav "biser" ubacio unutarnju gumu pa ti zbog toga pravi buku ;)
 
Top