Alu felge cuvanje ... poliranje

Alu felge cuvanje ... poliranje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozz raja..evo mene opet..s nekim pitanjima...felge sam na pocetak proljeca sa obicnom polir plastom...al su skroz izgubile sjaj i nikad nisu sjajile punim sjajom kao u drugih..sad ocu da ih preko zime fino sredim..cime bi mogo da im vratim sjaj da li nekom posebnom polir pastom..i imaju neka sitna ostecenja . skinuta boja...moze malo savjeta..posto ne znam puno oko uscuvanja felgi;)
 
Pa ako su prethodno lose ofarbane tesko da ces izvuci neki poseban sjaj, za svaki slucaj uzmi neku kvalitetniju pastu pa probaj njom polirati.:cool:
 
Član
nisu farbane..orginalne su..sve ...i na jednom dijelu gdje sam je vario je zafarbano kistom ..:icon_mad: .cim bi to mogo malo popravit..ali ni ne primjeti se ..jedino kad se bas zagleda..
 
Član
pa vidi ako hoces samo falc polirati skines gume auto na dizalicu i polako mjenjaj granulacije papira od 600 do 3000 i onda kupis krede za poliranje i krom polir pastu i ima da bude ko pasje mudo :) ja i kolega danas za 3 sata 4 felge sredili da se sjaje ono pravo
http://www.youtube.com/watch?v=FiRKTKtNlAk&feature=related

evo ovo nek ti bude biblija za poliranje dan posla ako se sam dobro uhvatis radje imas najsjajnije tockove u kraju :) i nemoj zaliti na pastama i kredama purol zaboravi to je smece
 
Član
nebi ja u hrom..nego da se sjaji kao svaka normalna felga..ono kao metalik..valjda me shvacate..ono da se sjaji a da nije krom..neznam kako da objasnim...;)
 
Član
Šmirgl papir 1000 ili sitniji pa tek onda 1000, pa 2000, ako imaš vremena i 3000, naravno vodobrusni... dosta vremena će ti uzet, ali kad budeš imao tako vremena slobodnog radi ;)

I naravno poslije 3000 vodobrusnog, polir pastu i ubijaj vrijeme... što više vremena ubiješ, to će bolje da izgledaju :D
 
Član
a kad bi to sve uradio sa smirgl papirom pa polir pastom..oce bit krom..ili kao nova boja..sjajna... sive su boje felge
 
Član
evo slika.. .pa vi procjenite..nisu polirane do sjaj nego kao farbane...a felge nemaju ostecenja na rubovima..mozda jedno sitno eventualno..koje cu smirgle koristit..pa kad to osmirglam kojom pastom...
 
Član
ooo ebo sliku pa to su bojane felge nemoze ti tu smirgla ni pasta pomoci ako si raspolozen fino u ruke vodobrusni 800 skini lak sa felga dakle ne dubinjati do golog metala vec samo skini sjaj sa boje operi nitrom ( odmasti) i trk u trgovinu po neku farbu po izboru trazi boju za felge sa visokim sjajem i lagano oboji mozes da ti zamjesaju u spreju i boju i lak ili ako imas kompresor i spricu ili nekog kolegu limara kupi sve pa da ti on fino oboji ili ti sam
i eto ga cca 40 maraka i malo truda budu ko nove
 
BHT Ovisnik
uzmi LAVACOL ili DESOL za skidanje farbe i onda fino vodobrusnim ako ti se da pa onda poliranje,ako oces samo poliranje uzmi purol pastu za kovine i metale i s njom poliraj nemoj s pastom za auto
 
Član
ovo sto je scaner napiso..je super..al su ove felge male..da bi se nesto fino isticalo..jer je mal falc..fabricke alu felge..nebi sa njih skido to nego samo ih ispolirat..a na motoru cu radit to da skinem sve ..jer su na motoru felge bezveze..al su cudne bas...onaj tkz falc..ili rub felge..je u linije osjeti se pod rukom..a to je od aluminija..a ono gdje se felga zavrne to kao da je celicno..moze li to bit..jer to tako izgleda..uslikacu poslije..pa cu to odradit..sa smirglom..a tu ostvari na felgi nema ni boje..nego je samo ispolirana do sjaja..ali nije to to..pa cu morat nesto s vama trazit savjete i ja da kemijam..
 
Član
evo isao sam gledat te paste..jedva sam nasao ima purol pastu za kovine 3km 100gr..je li to ta..i moram li ista smirglat prije nansoenja...
 
Član
opet ti govorim kod tebe su felge lakirane nisu polirane tako da ces sa purolom napraviti SRANJE ti trebas felge olakirati nanovo nikakve paste ni smirglovi ni nista ti nece vratiti sjaj felga
 
Član
Kao sto ti scaner rece samo nanovo prelakitrati paste i poliranja ti nece dati nekog efekta :icon_rolleyes:

Evo zanimljive boje za felge, samo ne znam kako joj odredit sifru:icon_question:

[attachment=26344]
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top