Alfa Romeo 147 JTD

Alfa Romeo 147 JTD

Član
Obzirom da sam postao vlasnik autica koji mi je svaki dan sve drazi i drazi, bio bi red i da ga malo predstavim.

slika116940201107131022.jpg


slika116940201107131027.jpg


slika116940201107131029.jpg


PS
Obzirom da sam friski vlasnik, savjeti za servis ili bilo sta drugo u vezi alfe bi bili dobro dosli.
 
Član
Fina alfica, sve ih je vise na forumu za cudo
Znam da se na piku prodavala cini mi se. Zanimljiv prednji branik svakako, boja je odlicna, a motor pod hitno na pranje, onda sve ostalo.;)
 
Član
Lexillium je napisao(la):
Ova Alfa je dugo stajala pored ceste prodavala se jel de?:icon_smile:

i ja sam je vidjao, bas ovdje gdje je i slikana, tu cesto bude nakih auta
dobar auto sve u svemu
daj jos slika;)
 
Ma kakvo pranje motora, krpom prebrisati koliko moze i to je to ;) , lijepo izgleda skroz, felgice taman, jedino mozda ove mrezice na braniku u crno, ili jos bolje gunmetal sivo... :cool:
 
Član
Dumpors evo nam ga novi kolega :D Lijepa alfa pravo, ali pod hitno krpicom vlaznom ako nista regulisati poklopac motora, mora malo pedanterije da se uvede da to bude kako treba :D
 
Član
ma naravno,nisam ni ja mislio na pravo pranje,samo vlazna krpa,malo silikonskog spreja da se crijeva ucakle i to je to. Ko je vidio talijanu prati motor,ne bi ga upalio za dva dana:lol:
 
Član
da to je ta sto se prodavala pored ceste i da to su slike sto je vlasnik slikao, vidim da ste je mnogi prepoznali :) ...

motor je fino prebrisan nakon sto je alfa dosla u moje ruke, samo nisam imao vremena da ja napravim nove slikice jos, pa sam iskoristio ove stare, morat cu je malkice na servis, dotegnuti, nesto mi lupa naprijed ...

a nove slikice uskoro :)
 
Član
provjeri ti motor prvo,kod nas se ta auta slabo odrzaju,ulje novo,selenia naravno. Pogledaj zupcasti kakav je,pumpa vode,spaneri,termostat. Lupkanje ostavi za kraj, na alfi cesto nesto lupka i skripi,na to se naviknes i uzivas u voznji.
 
Član
shurda je napisao(la):
koliko kilowata ima ova masinka :icon_question:

85 KW


dumpors je napisao(la):
provjeri ti motor prvo,kod nas se ta auta slabo odrzaju,ulje novo,selenia naravno. Pogledaj zupcasti kakav je,pumpa vode,spaneri,termostat. Lupkanje ostavi za kraj, na alfi cesto nesto lupka i skripi,na to se naviknes i uzivas u voznji.

hvala na savjetu, za ulje znam da obavezno koristim seleniu, mislio sam uraditi servis i promjeniti zupcasti i ostalo sto ide uz to kada se auto tek kupi, ali jos uvijek nisam siguran gdje u Zenici da odvezem na servis, zao mi je odvesti negdje gdje ne rade alfe, mislio sam sutra odvesti na bis da pregledaju ...

jedino nisam siguran sta da radim sa upozorenjem koje se pojavi sekundu do dvije svaki put kada upalim alfu i pise mi da u filteru od goriva ima vode ... logican korak je da odem zamjenit i taj filter uz sve to, kakva su vasa iskustva sa ovom porukom ako ste je dobijali? Da ima previse vode bila bi mi duze upaljena lampica pa ne obracam bas tolko paznju na nju dok ne odem na servis (sutra sam mislio otici).

Sta vi savjetujete, obzirom da duze u posjedu ih imate?


M_iKy je napisao(la):
Nema sta fina alfica;);)

Hvala ;)
 
Član
RemO82 je napisao(la):
shurda je napisao(la):
koliko kilowata ima ova masinka :icon_question:

85 KW


dumpors je napisao(la):
provjeri ti motor prvo,kod nas se ta auta slabo odrzaju,ulje novo,selenia naravno. Pogledaj zupcasti kakav je,pumpa vode,spaneri,termostat. Lupkanje ostavi za kraj, na alfi cesto nesto lupka i skripi,na to se naviknes i uzivas u voznji.

hvala na savjetu, za ulje znam da obavezno koristim seleniu, mislio sam uraditi servis i promjeniti zupcasti i ostalo sto ide uz to kada se auto tek kupi, ali jos uvijek nisam siguran gdje u Zenici da odvezem na servis, zao mi je odvesti negdje gdje ne rade alfe, mislio sam sutra odvesti na bis da pregledaju ...

jedino nisam siguran sta da radim sa upozorenjem koje se pojavi sekundu do dvije svaki put kada upalim alfu i pise mi da u filteru od goriva ima vode ... logican korak je da odem zamjenit i taj filter uz sve to, kakva su vasa iskustva sa ovom porukom ako ste je dobijali? Da ima previse vode bila bi mi duze upaljena lampica pa ne obracam bas tolko paznju na nju dok ne odem na servis (sutra sam mislio otici).

Sta vi savjetujete, obzirom da duze u posjedu ih imate?


M_iKy je napisao(la):
Nema sta fina alfica;);)

Hvala ;)




prijatelj je vozio stila sa istim motorom, i pojavljivala mu se ista greska. na filteru imas mogucnost ispustanja te vode koja se nakupila. ipak, i ako rijesis problem ispustanjem vode, zamjeni ti taj filter da budes siguran. u ovlastenom servisu je skup, medjutim on je nasao zamjenski u Anetu jako povoljno.
 
Član
tebi bas Šije nisu daleko, dole imas ovlasteni za Alfu, majstor se zove Sejo Krule ga zovu, znam dosta ljudi koji idu samo kod njega, originalni dijelovi, on dobar majstor, ako ces kvalitet ja bi ti njega preporucio, to je ono sto ja znam ovdje u blizini;)
 
Top