Alfa 166 2.5 V6?

Alfa 166 2.5 V6?

BHT Ovisnik
Pozdrav,zanimaju me iskustva za navedeno auto. Na sto treba obratiti paznju,koje su im mane, vozilo je s plinom. Kakvi su potrosaci? Kakvi su to motori? Vjerujem da je auto dobro udobno,pa me zanima mehanika, elektronika i ro,na sto obratiti paznju. Hvala.
 
''Alfa Romeo je Ferrari za sirotinju'':D
Imao tetak 166-icu,preudobno auto ali on kaže da je to skupa igračka za održavanje:turbo::car1:
 
BHT Ovisnik
A koliko skupa i sta?
Nekome je i golf 4 skup,jer to su mi govorili za volvo i pezo da je skup za odrzavanje,pa su znatno jeftiniji od bmw e46 sto imamo
 
Član
Prijatelji su mi školovani majstori za alfe radit,imaju dosta alfi.Što se tiče 166-ce jedan ima 166 2.4 jtd prešla je 400tkm odlično se drži i unutra i vani stvarno extra auto udobno pravo, samo mana je ovjes tj. kad se stave zamjenski djelovi oni ne mogu dugo, a ako se original alfini stave što se tiče ovjesa kažu da dosta dulje mogu ali su jako skupi. A što se tiče motora ovaj prijatelj ima jednu 156 2.5 v6 kupio za dijelova pukao zupčasti, samo znam da uvijek žugaju na alfine benzince kako su loši,meki( npr. isključiš je jednom odmah ventil izgori), dok su dizeli extra.Imaju nekoliko jtd-ova koji su prešli preko 300tkm i rade bez ikakvih problema. Pitat cu ga kakve su te 2.5 v6 jesu li iznimka što se tiče benzinaca,pa ti javim :)
 
Član
alfe 1.8 i 2.0 ts se nisu pokazale kao dugotrajne, za v6 nisam cuo nista lose
auto udobno, sve su opremljene, meni licno nije bas po ukusu kao 156-ica al to je individualno...
znam da 2.4 jtd ne trosi toliko u njima, a sa tom masinom nisam imao dodira
 
A koliko skupa i sta?
Nekome je i golf 4 skup,jer to su mi govorili za volvo i pezo da je skup za odrzavanje,pa su znatno jeftiniji od bmw e46 sto imamo
To si u pravu bez daljnjeg,pa eto već ti je napisano obratiti pažnju na prednji ovjes,čitao sam da treba obratiti pažnju i na to kako su zadnji pneumatici potrošeni?
Sretnooo:D:turbo::car1:
 
Da bi vozio Alfu moraš biti "Alfist" posebna vrsta ljudi, a to znači da su joj sve mane oproštene, bez obzira koliko skupe bile :)

166 sa tim motorom spada u egzotiku, koliko je rijetka. Stvarne mane i prednosti - možda da pitaš na nekom specijaliziranom Alfa forumu ili tako nešto .
 
BHT Ovisnik
Treba se od neke poceti,tko zna,mozda se i postane haha.
Ni meni se prednji farovi bas ne svidjaju,al ostatak jeste, a svidja mi se sto je krstarica.
Gledao sam da su 3.0,3.2 i 2.5 kao isti motori. Pa me zanima jesu problematicni i sl. Ovjes jd ocito mana vecine alfi
 
Super Moderator
166 je dosta kvalitetnija od 156 i 147. dosta ozbiljnije auto. ni meni se izgledo ne svidja ali je auto dobar. sto se tice tih V6 motora, onako kako sam upratio po forumu, nisam vidio da ima nekih mana, osim sto treba redovno odrzavati naravno i mjenjati remenje na vrijeme. ni TS nisu losi motori, al moras biti dobro upoznat s njima, jer imaju stvari koje se mjenjaju preventivno (koje nisu skupe) da auto ne bi prolupo/zaribo itd.. samo sto to kod nas niko ne radi naravno pa se desi to sto se desi
ne treba samo prednji ovjes gledati, treba i zadnji jer se i nazad rasklapa balans stanga i one cahure u onim sipkama. nazad da uradis ovjes ne kosta bas puno
prednji ovjes je skuplji nego kod 156/147 al je dosta kvalitetniji i dosta duze traje. recimo da sve uradis, trajat ce sigurno 100 000km, a sumnjam da ces ga toliko voziti :)
problem je sto je alfu jos teze prodati i od volva i od pezoa, pa eto napravi racunicu sebi :)
 
Član
I ti col3 pucas na ova neka auta , a to kad kazes da je skuplji BMW od tih ostalih sto si imao jbg , ali nije moguce recimo da mijenjas nst odva puta na BMWu a na peugeotu jednom i na volvu , recimo neki dio bubam , modul radia , na BMWu je skup ovjes ,
Sto se tice alfe , nisi rahat , eto otidji malo pa vidi gdje ima dio za nju , tako je i za toga peugeota sto imas ,
Ali jedno stoji i ja bih uzeo peugeota coupe ali vec ovu alfu ne bih , dio se uvijek moze naci ,
Za Alfe znam da im pucaje glave , eh sada na ovim v6 ne bi trebalo kao na ovim manjim motorima ;)
 
BHT Ovisnik
Po tome onda je 166 kvalitetnije auto od 156 i 147,a to onda nije neki bauk valjda, sad me samo zanima taj motor.
Skrabo, ja sada nemam volva,imam bmw, al i dalje stojim iza toga da je meni volvo bolji i da cu ga opet kupit prije nego bmw kada izleti prilika. Nije nista kvalitetniji od volva, i nije mu skup samo ovjes nego sve. Pogledaj posto su mu filteri, posto su servisi, posto je elektronika,podizaci stakala, posto su plastike, posto limarija, u svemu je znatno skuplji,a nista kvalitetniji, naprotiv... Uz to jeste udoban,al ne kao volvo.
Ja imam viska auto u kuci, prioritet mi je jednog se rijesiti, ali to u nas ne ide tako za lako za kes. I zato ne gledam auto koje cu moci prodati,nego kupujem i uzimam sebi auta koja mi se sviđaju u kojima cu ja da uzivam, da mi mame osmijeh na lice, da se izdvajam malo iz mase, tako da sebi osobno tesko da cu ikada kupiti neko bas standarno auto. Nemozes znati sta valja dok ne isprobas. Dok sam imao jettu samo sam o VW mastao, te kako bi ako imao para uzeo venta,kako bi passata, ovo ono,onda oprobao drugo i nikad vise pomislio isto.
Ova alfa mi izgleda uredna,bar po servisima i to sto kaze sta je i kako je, otisao bih je pogledati kroz koji dan,pa bih volio unaprijed znati sta gledati, oko motora naravno isto
http://www.olx.ba/artikal/15033311/alfa-romeo-166-2-5-v6-24v-benz-plin/
 
Top