abs problem

abs problem

Član
Pozdrav vozaci :D

Imam problem vec par godina na autu, abs mi prestaje raditi.
Kada upalim auto i krenem abs radi i nesvjetli lampica za abs na tabli.
Nakon 15-20 sec upali se lampica i abs neradi vise (logicno :p ), sada mi nije jasno do cega je pa se gasi nakon par sekundi.

Ako neko zna u cemu je problem ili nekoga gdje mogu otici da pregleda sve da vidi do cega je :)
 

7OZ

Član
gube ti se kontakti na priključcima ispod sjedala, pregledaj to malo, isto je bilo i kod mene....
cijena popravka 5 KM ;)
 
Član
7OZ je napisao(la):
gube ti se kontakti na priključcima ispod sjedala, pregledaj to malo, isto je bilo i kod mene....
cijena popravka 5 KM ;)

Znas li mozda ispod kojeg sjedista, nazad nije jer sam juce radio daljinsko zakljucavanje i bio samo kompresor, i kako izgleda otprilike da mogu pogledat :)
 
Član
Ispod zadnjeg sjedala bi trebalo biti. Znaci to je obicni onaj utikac sto se gurne jedan u drugi ali sumnjam da ti je to prije bi rekao da je senzor.
 
Da je senzor lampica se ne bi gasila, meni ovo vise lici na to da je otisao neki magnetni prsten.

Prije paljena lampice, da li ti struze po papucici kada kocis ?
 
mr.black je napisao(la):
technoGeek je napisao(la):
Da je senzor lampica se ne bi gasila, meni ovo vise lici na to da je otisao neki magnetni prsten.

Prije paljena lampice, da li ti struze po papucici kada kocis ?

Struze

To je to onda, ostane ti da vidis na kojem je tocku taj magnetni prsten ostecen, i da ga zamijenis. Vjerujem da nije ni skup jer je starije auto, a ne bi bilo lose i da ostale ocistis cetkicom kada vec sve provjeravas, mozda im je ciscenje samo i potrebno ;)
 
Top